سردار «سردار سلیمانی» پای اعتقادات خود ایستاد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» در حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) رشت با بیان اینکه قرآن کتاب انسان سازی است، اظهار کرد: انسان‌ها در جوامع اسلامی با بهره گیری از قرآن کریم به مقام والایی که خداوند فرموده دست یافته و در مسیر مأموریتی که خداوند به عنوان خلیفه الله حرکت می‌کنند.

امام جمعه بندرانزلی درباره ویژگی‌های انسان‌های خود ساخته و تکامل یافته در قرآن کریم، گفت: قرآن کریم و روایات بجا مانده از شهدا به عنوان انسان‌های مؤمن یاد می‌کند، افرادی که اهل فلاح، رستگاری و خشوع در نماز هستند.

وی با تعبیر انسان‌های مؤمن به عنوان کوه استوار، بیان کرد: فکر، اندیشه و اعتقاد انسان‌های استوار تحت هیچ شرایط و حوادثی تغییر نیافته و حوادث روزگار آنها را سست و متزلزل نمی‌کنند.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه در سراسر دنیا شهادت سردار «قاسم سلیمانی» دل‌های انسان‌های مؤمن و آزاد اندیش سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داد، افزود: سردار سلیمانی پای اعتقادات خود ایستادگی کرد اگر ما بخواهیم در معیت شهدا باشیم باید در مسیر آنها حرکت کنیم تا به مقام مؤمن واقعی دست یابیم.

امام جمعه بندرانزلی در بیان مأموریتی که خداوند متعال برای انسان‌های مؤمن در مسیر حرکت در جامعه اسلامی تعیین کرده است، اظهار کرد: تحقق ولایت اولیای خدا و زمینه سازی برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) در زمان غیبت وظیفه همه مسلمانان برای طلوع خورشید ولایت است.

وی با اشاره به تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب در تربیت مسئولان تراز انقلاب، گفت: سردار سلیمانی در طول چهل و یک سال از انقلاب اسلامی با وجود امکانات کم و اشکال تراشی‌های داخلی و خارجی افراد انقلابی و جهادی بسیاری در جبهه مقاومت لبنان، یمن، فلسطین و سایر کشورها تربیت کرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *