سرداری که قبل از انقلاب خودروی بنز و موتور سوزوکی هزار داشت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سرداری که قبل از انقلاب خودروی بنز و موتور سوزوکی هزار داشتبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار «مرتضی قربانی» فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس در گفت‌وگوی تفصیلی خود با میزان، در خصوص لزوم اعتماد به جوانان توسط مسئولان توضیحاتی را ارائه داد. بخشی از این توضیحات به قرار زیر است:

سردار قربانی: بهترین و بزرگترین سرمایه جمهوری اسلامی ایران، هم در زمان پیروزی انقلاب هم در زمان دفاع مقدس و هم در شرایط فعلی جوانان هستند. امام خمینی (ره) به معنای واقعی کلمه به جوان‌ها اعتماد کرد. ما باید فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای را سرلوحه امور قرار داده و به جوان‌ها میدان دهیم. جوانانی که امروز می‌توانند اقتصاد و بازار و صنعت ما را تکان دهند در کشور کم نیستند. «حسن طهرانی مقدم» نیروی ادوات لشکر کربلا در آبادان بود. او در همان زمان ابداعات و نوآوری‌های خود را در زمینه خمپاره آغاز کرد و در نهایت پایه‌گذار ساخت موشک چند هزار کیلومتری شد. به حسن طهرانی مقدم اعتماد شد، کسی مُچ او را نگرفت، با او برخورد نشد و امکانات و سرمایه در اختیارش قرار گرفت. من به جرئت می‌گویم و از شما می‌خواهم که این جمله را با قلم درشت بنویسید که «جوان‌های امروز کشور ما با علم و تخصص خودشان، چند برابر جوانان دوران دفاع مقدس توانایی دارند».

متن کامل گفت‌وگوی تفصیلی میزان با سردار قربانی

البته جوان‌ها هم باید درب جیب مادی خود را ببندند. درب جیب که باز شد آدم فقط به فکر جیبش می‌افتد. شیطان در انتظار است. ما در دفاع مقدس هیچ وقت کار خود را لَنگ پول و امکانات و تجهیزات نمی‌گذاشتیم. جیب و پول وقت دارد. من از زمان شروع انقلاب فرمانده چند لشکر بودم و امروز هم چند سر عائله دارم و با این حال حقوقی که می‌گیرم ۷ میلیون تومان است. فیش حقوقی‌ام را اگر خواستید می‌دهم تا منتشر کنید. ما اگر می‌خواستیم به فکر جیب‌هایمان باشیم خیلی راحت می‌توانستیم آن را پر کنیم، ولی خدا را در نظر گرفتیم. اینکه می‌گویم جوانان درب جیب‌شان را ببندند به معنای مذمت پول داشتن نیست. من خودم قبل از انقلاب بنز و مزدا و مزداوانت و موتور سوزوکی هزار داشتم. قبل از انقلاب کار ساخت و ساز می‌کردم و روزی هم هزار تومان درآمد داشتم. بحث من این است که جوان باید سخت کار کند. روح قناعت باید بر همه ما علی‌الخصوص جوانان حاکم باشد آن‌وقت منتظر یاری خدا باشیم. خدا حاضر و ناظر بر اعمال همه انسان‌هاست. مسلمانان بیشتر زیر ذره‌بین خدا هستند. خداوند عمل صالح و کلام طیب و طاهر و پاک می‌خواهد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *