سخنگوی دولت: خانم مرضیه هاشمی را برای مصاحبه با وزیر خارجه آمریکا معرفی می‌کنیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سخنگوی دولت: خانم مرضیه هاشمی را برای مصاحبه با وزیر خارجه آمریکا معرفی می‌کنیمبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان علی ربیعی در جریان نشست خبری امروز خود با اشاره به سفر ظریف وزیر امور خارجه به نیویورک و گفت‌وگو‌های وی با رسانه‌های خارجی گفت: دیپلماسی رسانه‌ای ظریف، پمپئو وزیر خارجه آمریکا را بر آن داشت تا اعلام کند خواهان گفت‌گو با رسانه‌ها و خبرنگاران ایرانی است؛ ما نیز از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم و خانم مرضیه هاشمی را برای مصاحبه با وزیر خارجه آمریکا معرفی می‌کنیم تا بی‌احترامی‌های صورت گرفته با این خبرنگار ایرانی در سفر به آمریکا مشخص شود.
سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی شرکت‌های دریافت کننده ارز دولتی گفت: از نظر ما و با توجه به تاکیدات صورت گرفته در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چنانچه فردی یا شرکتی، ارز دولتی دریافت کرده باشد و اقدام به واردات کالا نکرده باشد، قاچاقچی محسوب می‌شود و برخورد‌های لازم با آن‌ها صورت می‌گیرد.

وی گفت: در این میان حتی یک سنت هم برای ما قابل تحمل نیست که فرد یا شرکتی ارز دولتی دریافت کرده باشند و اقدام به واردات کالا نکرده باشند.

ربیعی با بیان اینکه در موضوع تخصیص ارز‌های دولتی هیچ پولی گم نشده است، گفت: باید توجه داشت که واردات برخی سفارشات صورت گرفته زمان می‌برد و این موارد قابل سنجش است. همچنین رئیس جمهور تاکید کرده است که ارائه قیمت‌های بالاتر از سوی واردکنندگان کالا که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، پیگیری شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته، گفت: بیشترین قاچاق از ایران مربوط به سوخت است که در این میان گازوئیل در رتبه اول و بنزین در رتبه بعدی است، همچنین بیشترین قاچاق وارد شده به ایران نیز شامل مواد خوراکی و پوشاک و لوازم الکترونیکی است.

سخنگوی دولت بیان داشت: در جلسه اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مقرر شد فهرستی از کالا‌هایی که به شکل قاچاق وارد ایران می‌شود تدوین شود و به تبع آن برنامه‌ریزی‌های لازم برای تولید مطلوب آن کالا‌ها در داخل توسط وزارتخانه‌های مربوطه صورت گیرد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *