سازمان فنی‌وحرفه‌ای می‌تواند از کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی بهره‌مند شود/ به‌کارگیری دانشجو در دانشگاه‌ها ممنوع شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش اظهار کرد: در ابتدای نشست امروز مسائل و مشکلات حوزه آموزش عالی و آموزش‌وپرورش مطرح شد و به مسائل مختلفی از جمله لغو قرارداد 148 استاد دانشگاه پیام نور، مشکل عدم جذب نیروهای نهضتی و افزایش سن جذب نیروهای دانشگاه فرهنگیان اشاره و مقرر شد این مسائل در نشست‌های آتی مورد پیگیری کمیسیون قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در نشست امروز به نامه‌های کمیسیون به رئیس‌جمهور اشاره و تأکید شد که دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه سیم‌کارت‌های رایگان کنترل شده اقدام کند.

وی تصریح کرد: دستور کار بعدی کمیسیون، رأی‌گیری برای انتقال آقای محمدمهدی فروردین از کمیسیون آموزش به کمیسیون فرهنگی (ماده ۶۲ آیین‌نامه داخلی مجلس) بود که با 16 رأی موافق با پیوستن وی به عنوان یکی از متخصصان در حوزه ورزش به کمیسیون فرهنگی موافقت شد.

فلاحی یادآور شد: موضوع بعدی بررسی لایحه الحاق یک تبصره به ماده (۵) ‌قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بود که مربوط به به‌کارگیری دانشجو در دانشگاه‌ها است که این لایحه در کمیسیون رد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: بررسی لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، دستور کار پایانی کمیسیون آموزش بود که کمیسیون با کلیات و جزئیات این لایحه موافقت کرد تا با تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس، سازمان فنی حرفه‌ای بتواند از کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی بهره ببرد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *