ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن برای نیازمندان جنوب کرمان کلید خورد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد، سید پرویز فتاح در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار مسکن ویژه مددجویان و نیازمندان جنوب کرمان با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی مانند کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، روشی منطقی برای رفع مشکل مسکن نیازمندان در پیش‌گرفته است.

رئیس کمیته امداد افزود: ساخت و تحویل ۱۰ هزار واحد مسکونی به‌طور رایگان، هدیه مبارکی است به نیازمندان که در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی عملیاتی می‌شود.

وی تأکید کرد: کمیته امداد آمادگی دارد با روش تعیین‌شده در این پروژه، برای ساخت مسکن مددجویان و سایر نیازمندان در استان‌هایی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی می‌کند، همکاری داشته باشد.

فتاح با اشاره به ساخت مسکن مددجویان زلزله‌زده در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ساخت منازل مسکونی مددجویان زلزله‌زده در کرمانشاه نمونه خوبی از هم‌افزایی دولت و کمیته امداد بود.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور نیز در این مراسم گفت: مشکل مسکن مردم جنوب استان کرمان باید برطرف شود و تلاش می‌کنیم با همکاری دولت، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تا سال آینده شاهد افتتاح این پروژه‌های مسکونی در استان کرمان باشیم.

شایان‌ذکر است، برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در جنوب استان کرمان اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است. از این میزان واحد مسکونی، پنج هزار واحد به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و پنج هزار واحد به خانواده‌های محروم و نیازمند استان کرمان اختصاص می‌یابد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، سهم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای اجرای این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان و آورده کمیته امداد و بنیاد مسکن هریک ۱۲۵ میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین مقرر است این تعداد واحد مسکونی در مدت یک سال ساخته و تحویل مددجویان و نیازمندان جنوب استان کرمان شود.

انتهای پیام/۴۰۸۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *