ساخت و تعمیر مسکن برای محرومان از برنامه‌های اساسی کمیته امداد است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، سید مرتضی بختیاری در سفر به استان گیلان و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه در خصوص ضرورت ایجاد مشاغل پایدار برای مددجویان مستعد، اظهار کرد: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با ایجاد زمینه درآمد باثبات همراه با تکریم از برنامه‌ها و اقدامات مهم این نهاد در سال تولید ملی است.
 
وی با اشاره به ترویج فرهنگ‌ کار و تلاش در جامعه به‌‌ویژه در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد، گفت: هدف‌گذاری برای ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی پایدار برای مددجویان تا پایان سال جاری از برنامه‌های اصلی این نهاد است.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین از ساخت و تحویل هزار واحد مسکن برای مددجویان گیلانی در سال جاری خبر داد و افزود: ساخت و تعمیر مسکن برای محرومان از برنامه‌های اساسی و مهم کمیته امداد است که با اولویت زنان سرپرست خانوار و ایتام انجام می‌شود.
 
بختیاری در ارتباط با طرح بازگشت به زندگی زوجین متارکه کرده در کمیته امداد گفت: طرح «دوباره زندگی» باهدف برگشت دوباره زوجین به زندگی به‌صورت پایلوت برای ۱۶۰ خانوار در استان قم که متارکه کرده بودند اجرا و با موفقیت به انجام رسید و قرار است این طرح در کل کشور نیز اجرایی شود.
 
وی با بیان این‌که در حال حاضر ۳ هزار مرکز نیکوکاری در کشور در حال فعالیت است، تصریح کرد: مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد در حال فعالیت هستند و شناسایی محرومان هر منطقه و رفع مشکلات آن‌ها هم از طریق هیئت امنای مساجد انجام می‌شود.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به اهمیت مقوله مددکارمحوری در کمیته امداد اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که درصدد هستیم برای رسیدگی به پرونده و مشکلات همه این زنان سرپرست خانوار از مددکار خانم بهره گرفته و روند بازدیدها و حل مشکلات خانوارها با سهولت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *