ریسک سپرده های بانک مسکن با افزایش سرمایه کاهش یافته است

  بانک مسکن، سید کمال الدین شهریاری با اشاره به نقش افزایش سرمایه بانک مسکن در کاهش ریسک زیان های غیرمنتظره، گفت: در نتیجه بهبود شرایط عمومی بانک، قدرت تسهیلات دهی این بانک نیز افزایش خواهد یافت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بانک مسکن تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن در کشور است، ابراز امیدواری کرد که با حمایت دولت و تقویت بانک مسکن ، در آینده نزدیک این بانک به یک بانک توسعه ای تبدیل شود.
شهریاری خاطرنشان کرد: در صورت تبدیل بانک مسکن به یک بانک توسعه ای، هر اندازه که سرمایه بیشتری در اختیار داشته باشد، می تواند در زمینه فعال کردن بخش های مختلف مسکن حرکت کند.
وی با بیان این که مشکل اصلی متقاضیان خرید مسکن، تامین مالی است، این رو فعالیت نهادهای مالی تخصصی و معتبر در این حوزه امری ضروری است، افزود: دولت با حمایت از بانک مسکن از طریق افزایش سرمایه این بانک، قدرت ریسک پذیری آن را افزایش داده و اکنون بانک مسکن امکان تقویت حضور در بازار مسکن را به دست آورده است.
این عضو کمیسیون عمران مجلس، پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید مسکن را یکی از رسالت های اصلی بانک مسکن عنوان کرد و افزود: با این افزایش سرمایه، بانک مسکن می تواند در زمینه ایفای رسالت اصلی خود بهتر عمل کند به نحوی که شرایط تسهیلات دهی را به نفع متقاضیان خرید تغییر دهد.
وی با اشاره به نقش بانک مرکزی در تصویب هرگونه مدل تسهیلات دهی گفت: تغییر در شرایط تسهیلات خرید پرداختی به متقاضیان، منوط به تصمیم دولت است و اقداماتی نظیر افزایش سرمایه بانک و افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده که به تازگی از سوی شورای پول و اعتبار صورت گرفت، نشانه عزم دولت برای حمایت از بانک مسکن در تاثیرگذاری هر چه بیشتر در زمینه بهبود وضعیت بخش مسکن است.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *