روایت وقف چی از آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور/ عملکرد های ضد و نقیض در هیات رئیسه مجلس دیده می شود

کد خبر : ۸۹۵۸۷
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، گفت: همه دیدگاه ما این است که بحث مدنیت در تمام کشور نهادینه شود و مردم به جای اینکه در خیابان‌ها حق خود را طلب کنند ما به عنوان مدافع مردم در مجاری قانونی حق را طلب کنیم.

به گزارش بانک مردم، علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور، اظهار داشت: با عنایت به اینکه ما اعتقاد داریم یکی از سرمایه‌های بزرگ هر کشوری بحث سرمایه اجتماعی و پایبندی به قانون است متاسفانه عملکردهای ضد و نقیض در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دیده می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس ماده ۲۱۲آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به صراحت اعلام کرده است که اگر تعداد نمایندگان مضا کننده سوال از رئیس جمهور به یک چهارم برسد رئیس مجلس باید در سریعترین زمان موضوع را به کمیسیون مربوطه منعکس کند، گفت: بعد از کش و قوس‌های مکرر ۸ ماه و نیم متاسفانه این مسئله طول کشید و با فشارهای مختلف برخلاف صراحت قانونی که باید اسرع وقت ارجاء داده می‌شد زمان برد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آئین نامه داخی اعلام می‌کند تا یک هفته بعد از اینکه نماینده دولت در کمیسیون مربوطه حاضر شد اگر تعداد نمایندگان امضاء کننده از یک چهارم بیشتر باشند باید یک ماه به رئیس جمهور فرصت داد تا در مجلس به منظور پاسخگویی حضور پیدا کند، ادامه داد: بر اساس صراحت قانونی نباید روزهای تعطیل مدنظر قرار بگیرد و اصلا نماینده‌‎ای در مجلس حضور نداشت تا اظهار نظری در خصوص صحت ادعای دولت مبنی بر پس گرفتن و یا ادعای ما برای عدم پسگیری امضاءها داشته باشد؛ آقایان مطهری و وکیلی به این نتیجه رسیدند تا این وضعیت روز گذشته مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه روز گذشته باوجود اینکه ۸۳ امضاء تایید شده را تقدیم هیات رئیسه کرده‌ایم جای سوال دارد هیات رئیسه بر اساس چه مواد قانونی این موضوع را از دستور خارج کرده، عنوان کرد: اگر ادعای آنها صحیح است چرا یک نامه ۴ خطی را از ۲۹ بهمن اقدام نکرده‌اند و ۱۵ روز سوال را به تعویق انداخته‌اند که جای سوال است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: امیدواریم نمایندگان امضا کننده و نمایندگانی که سوال از رئیس جمهور را امضا نکرده‌اند اما جایگاه مجلس را به‌عنوان جایگاه قانون‌گذاری قبول دارند از هیات رئیسه سوال کنند دلیل این همه اجحاف در حق مردم چیست.

وقف چی با بیان اینکه همه دیدگاه ما این است که بحث مدنیت در تمام کشور نهادینه شود و مردم به جای اینکه در خیابان‌ها حق خود را طلب کنند ما به عنوان مدافع مردم در مجاری قانونی حق را طلب کنیم، تصریح کرد: چرا به‌جای استفاده از فرصت‌ها آنها را به تهدید تبدیل می‌کنند جای سوال دارد که به دنبال چه چیزی هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان با تاکید بر اینکه در دفاع از حقوق مردم قسم خورده‌ایم و قطعا آیندگان عملکرد ما نمایندگان را قضاوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: لیستی که در اختیار ما قرار دارد موید عدم بازپسگیری امضا توسط نمایندگان است و لیست ۵۸ نفره را تکذیب می‌کنیم و اصل امضاها در هیات رئیسه موجود است.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *