رسیدگی و پایش روباه در تهران بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حمیدرضا تحصیلی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در ارتباط با مشاهده روباه در تهران و حاشیه پایتخت اظهار کرد: روباه حیوانی است که جزو حیوانات شهری محسوب نمی‌شود و رسیدگی و پایش آن برعهده سازمان حفاظت محیط زیست و در مواردی هم سازمان آتش‌نشانی مسئول رسیدگی به آن است.

وی در ادامه به موضوع تحویل ۱۳۵ قلاده سگ به حامیان حقوق حیوانات در روز گذشته در منطقه آرادکوه اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر به‌سمت اعتماد‌سازی میان شهرداری و حامیان حقوق حیوانات پیش می‌رویم.

مدیر‌عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تصریح کرد: تا پیش از این حامیان حقوق حیوانات بر این باور بودند که ما حیوانات و به‌ویژه سگ‌های ولگرد را می‌کشیم و در این راستا ما آنها را برای بازدید به مرکز قرنطینه سگ‌های بدون صاحب در آرادکوه دعوت کردیم و آنها از نزدیک این منطقه را بازدید کردند.

تحصیلی خاطرنشان کرد: روز گذشته تعدادی از سگ‌هایی که پلاک‌کوبی و عقیم‌سازی شده بودند را برای رهاسازی به حامیان حقوق حیوانات تحویل دادیم.

وی با بیان این‌که ما از مناطق رهاسازی این حیوانات تحویل داده شده اطلاع داریم، گفت: تلو، ماهدشت کرج و مناطق اطراف تهران، مناطقی هستند که این حیوانات با نظر ما رهاسازی خواهند شد.

مدیر‌عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در ارتباط با فرآیند زنده‌گیری سگ‌های ولگرد نیز گفت: ما ابتدا حیوان را با دارت بیهوشی، بیهوش و سپس به قرنطینه منتقل می‌کنیم و در آنجا به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز تحت معاینه قرار می‌گیرند و پس از جداسازی حیوانات مریض از سایرین، فرآیند عقیم‌سازی، پلاک و شماره‌گذاری آنها انجام و رهاسازی صورت می‌گیرد.

تحصیلی در پایان با بیان این‌که رهاسازی این حیوانات در نواحی به‌دور از مناطق مسکونی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در جلساتی که با حامیان حقوق حیوانات و گروهی از هنرمندان برگزار کردیم قرار شد تا در مناطق رهاسازی آنها، تابلوهایی هشدار‌دهنده برای مردم نصب کنیم.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *