رسانه‌ای شدن اعتراضات خصوصی اعضای شورای شهر تهران ویژگی دوره پنجم است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در آخرین جلسه برگزار شده شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی به‌منظور حضور در جلسه مدیریت بحران شورا را در آغاز جلسه ترک و اداره آن را به سید ابراهیم امینی، نایب رئیس خود سپرد.

امینی در جریان برگزاری جلسه به‌نظر، وحدت رویه‌ای در رسیدگی به امور نداشت که این موضوع اعتراض حجت نظری، عضو شورای اسلامی را در پی داشت.

گلایه این عضو شورای اسلامی شهر تهران به حدی بود که در پایان جلسه در جمع خبرنگاران در این‌باره اظهار کرد: متأسفانه شورای پنجم در این دو سال وحدت رویه‌ای را در اداره جلسات نداشته و این موضوع اتفاق خوبی نیست. (بیشتر بخوانید)

زهرا نژادبهرام، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در گفتگویی که با خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری آنا داشت، اعتراض حجت نظری را نسبت به نبود وحدت رویه در اداره جلسه را بخشی از اختیارات رئیس جلسه عنوان کرد و رسانه‌ای شدن این اعتراضات خصوصی را یکی از ویژگی‌های شورای پنجم دانست که مردم پیش از این تجربه آن را نداشتند.

نژادبهرام در این خصوص اظهار کرد: ما هر نقدی را که در جهت اصلاح باشد پذیرفته و انجام می‌دهیم.

وی با بیان این‌که در ارتباط با نحوه اداره جلسه توسط آقای امینی قصد توجیه ندارم، گفت: شیوه اداره جلسات یکسان است ولی در برخی از موارد ممکن است تفاوت‌هایی در این روال ایجاد شود که قانون این اجازه را به رئیس شورا می‌دهد که بنا به تشخیص تغییری را در روند اداره جلسات ایجاد کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در دو سال گذشته جلسات شورا به خوبی برگزار شده و نقدهایی هم در این میان شده که سعی کردیم آنها را برطرف کنیم.

نژادبهرام در پاسخ به سؤال خبرنگار آنا مبنی بر این‌که رسانه‌ای شدن ساده‌ترین امور شورا عملکرد آن را زیر سؤال خواهد برد، اذعان کرد: ویژگی شورای پنجم شفافیت است بدین معنی که حتی نقدها و اعتراضات خصوصی ما نیز علنی می‌شود و مردم نه تنها در بطن مصوبات بلکه در جریان مذاکرات ما هم قرار می‌گیرند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: این ویژگی شورای پنجم است، شاید ما تاکنون تجربه این‌چنینی نداشتیم ولی بالاخره مردم با آن آشنا می‌شوند.

وی در پایان چنین اعتراضاتی را بخشی از واقعیات شورای شهر دانست و گفت: بروز چنین صحبت‌ها و مسائلی بخشی از واقعیت و اختلاف‌نظری است که بالاخره وجود دارد.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *