راه‌اندازی ۴۰ مرکز پزشکی قانونی در کشور

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، عباس مسجدی در جلسه ویدئوکنفرانسی با کارکنان سازمان در سراسر کشور که به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام شد، ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه، گفت: به منظور رعایت عدالت در دسترسی مردم به خدمات پزشکی قانونی با حرکتی جهادی سال گذشته شاهد جهش در افتتاح مراکز پزشکی قانونی بودیم که این امر نتیجه تلاش همه همکاران و مدیران سازمان در سراسر کشور است.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات همکاران در مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور به راهبردهای قوه قضائیه در سال جدید اشاره و خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در سال جدید راهبردهایی را برای ارائه خدمت به مردم و پیشبرد برنامه‌ها و اهداف خود تعیین کرده که لازم است در جهت تحقق این راهبردها حرکت کنیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: تکریم ارباب رجوع (چه مردم و چه مجموعه پرسنل دستگاه قضا) یکی از راهبردهای قوه قضائیه است که در ستاد سازمان به جد پیگیر آن هستیم و بنده نیز به عنوان رئیس این سازمان در راستای خدمت‌رسانی بهتر و فراهم کردن شرایط روانی مناسب‌تر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرم.

وی تصریح کرد: ما خود را در قبال همه همکاران مسئول می‌دانیم و انتظار داریم که همکاران نیز در مواجهه با مردم و ارباب رجوع چنین دیدی داشته باشند و درخواست‌های آنان را با سعه صدر مورد رسیدگی قرار دهند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به اینکه مبارزه با فساد راهبرد دوم دستگاه قضا است، اظهار کرد: به اذعان دیگر دستگاه‌ها و نیز ارگان‌های نظارتی در مجموعه قوه قضائیه، سازمان پزشکی قانونی کشور جزء پاک‌ترین دستگاه‌ها است که این امر مهم در نتیجه زحمات و تلاش‌های همه همکاران محقق شده است.

وی همچنین به توجه ویژه رئیس قوه قضائیه به مجموعه پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: پزشکی قانونی همواره مورد تأکید و توجه رئیس محترم قوه قضائیه بوده است.

به گفته مسجدی با توجه به دیدگاه رئیس قوه قضائیه، سازمان پزشکی قانونی کشور به جایگاهی رسیده است که اظهارنظر کارشناسی آن در بسیاری از پرونده‌ها برای احقاق حقوق مردم و تأمین عدالت کارگشاست.

وی تلاش برای رفع موانع تولید را دیگر راهبرد قوه قضائیه عنوان کرد و گفت: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید، دستگاه قضا می‌تواند در این مسیر نیز عملکرد مؤثری داشته و برخی موانع موجود در این مسیر را مرتفع کند.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =