دوره ابتدایی پر مدرسه‌ترین مقطع تحصیلی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رضوان حکیم زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: اهمیت دوره ابتدایی بر کسی پوشیده نیست و در سند تحول بنیادین نیز بر اهمیت این دوره تأکید شده است.

وی افزود:‌ دوره ابتدایی پر مدرسه‌ترین مقطع تحصیلی است و ۶۵ درصد از مدارس در این دوره قرار دارند که ۸ میلیون دانش‌آموز را در برمی‌گیرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف ما در این دوره اجرای سند تحول بنیادین و محور قرار دادن تربیت بر سایر مقوله‌ها در این دوره است.

حکیم‌زاده تأکید کرد: عدالت آموزشی در دوران پیش‌دبستانی محقق می‌شود و نقش مهمی در تربیت کودکان ایفا می‌کند و یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که فرصت‌های برابر یادگیری را برای همه ایجاد می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اختصاص ردیف بودجه به دوره پیش‌دبستانی سبب رسیدگی به مناطق کم برخوردار شده است اضافه کرد: دوره پیش‌دبستانی تنها دوره‌ای است که در آن مناطق محروم وضع بهتری دارند و بیش از ۷۴ درصد نوآموزان تحت پوشش این دوره هستند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در سیستم آموزش و پرورش ایجاد نشاط در بچه‌هاست و با برنامه‌هایی مانند قصه‌خوانی، اتاق بازی و یادگیری، جایگزینی تکالیف مهارت محور به‌جای مشق شب، حرکت از حافظه محوری به سمت یادگیری پایدار و مهارت را نهادینه کنیم.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *