دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی ایران و گروه ۱+۴ و هلگا اشمید معاون موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

گفتنی است سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به محل برگزاری اجلاس با اشاره به اینکه کشورهای باقیمانده در برجام نتوانسته‌اند خروج آمریکا از برجام را برای ایران جبران کنند؛ گفت که امیدوار است این بار شاهد اقدامات عملی و ملموس از طرف کشورهای بخصوص اروپایی باشیم.

عراقچی تاکید کرد: در غیر این صورت روندی که جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات خود در پیش گرفته که یک روند قانونی و بر اساس حق خود در برجام است ادامه پیدا خواهد کرد و هیچ تردیدی در آن نخواهد بود.

اتحادیه اروپا نیز در بیانیه‌ای درباره نشست امروز نوشت: این جلسه با هدف اطمینان از تداوم اجرای برجام در همه ابعادش و بحث در خصوص راه‌های مقابله با چالش‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران و همچنین اعلان اخیر ایران درباره اجرای تعهدات هسته‌ای‌اش برگزار می‌شود.

پیش بینی می‌شود این نشست یک روزه عصر امروز جمعه پایان یابد و سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان درباره نتایج این نشست توضیحاتی برای خبرنگاران ارایه کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *