دنیای پساکرونا دنیای ویژه‌ای خواهد بود/ باید از امروز برای پساکرونا برنامه‌ریزی کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره درس هایی که کشورها باید از پدیده کرونا بگیرند، بیان کرد: کرونا پدیده جالبی بود که توانست تمام قواعد و برنامه های بین المللی و داخلی کشورها را برهم بریزد و پوچ بودن ادعاهای ابرقدرت ها که خود را مسلط به کل دنیا می دانستند، نشان دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: با شیوع یک ویروس که حتی با چشم نیز دیده نمی شود، قدرت پوشالی کشورهایی که خود را ابر قدرت می‌دانستند فرو ریخت و مردم کشورها فهمیدند که تبلیغات رسانه ای و ادعاهایی که از تریبون ها توسط سیاستمدارانشان مطرح می شد، جز تبلیغات چیزی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما شاهد بودیم که در برابر این ویروس، کشورهای بزرگ اظهار عجز و ناتوانی کردند و دست کمک به سمت مردم دراز کردند. کرونا یک پدیده پیچیده است که برخاسته از حوزه بهداشتی است اما امروز تمام بخش های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند و در هریک از این ابعاد به یک شکل خود را نشان می دهد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه با بیان اینکه بنظر می رسد دنیا بعد از کرونا، دنیای ویژه ای خواهد بود، تاکید کرد: قطعا برنامه های حوزه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در کشورهای مختلف مانند سابق پیش نخواهد رفت. دنیا امروز باید خود را برای دوران پسا کرونا آماده کند. ضعف شبکه بهداشت و درمان کشورهای ابرقدرت در برابر این ویروس به خوبی نشان داد که چگونه یک موضوع ساده می تواند تهدیدی جدی برای حیات بشریت شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با اشاره به اینکه پدیده کرونا مسئله ساده ای نیست، خاطرنشان کرد: این ویروس و تاثیرات آن به سادگی جمع نخواهد شد. در حوزه درمان باید بر اساس نظرات جامعه پزشکی و سازمان بهداشت جهانی جلو رفت اما برای حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید از حالا برنامه ریزی کرد چرا که قطعا سبک زندگی بشر در دنیای پساکرونا تغییر خواهد کرد.

مافی در پایان با اشاره به ضرورت ورود اندیشمندان و سیاسیون و برنامه ریزی برای دوران پساکرونا، بیان کرد: اگر در ایران بتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای دوران پساکرونا داشته باشیم قطعا بسیاری از مشکلاتی که در حوزه های مختلف با آن مواجه بودیم حل خواهد شد و ما می توانیم در حوزه های مختلف سرآمد شویم. اما اگر بخواهیم منتظر برخورد دنیا با دوران پساکرونا بمانیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد؛ باید برای دوران پساکرونا برنامه ریزی کرد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *