دلیل برگزار نشدن مجامع بانک‌ها اعلام شد

او افزود: یکی از قانون‌های مهم که مجلس روی آن پافشاری دارد، همین افشای اطلاعات مالی است. در حال حاضر خیریه‌هایی داریم که حتی یک صفحه از صورت‌های مالیشان افشا نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: از یک طرف نظارت‌هایی بر بانک‌ها می‌شود و از طرف دیگر بانک مرکزی خود نظارت‌هایی دارد. این موضوع باعث ایجاد تداخل‌هایی می‌شود و این تداخل‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند. در حال حاضر مجمع بانک‌ها در زمان خود تشکیل نشده که دلیل این موضوع همین اختلاف‌نظرهاست. این اختلاف‌نظرها مشکلات جدی‌ای را پدید می‌آورد.

پورابراهیمی با اشاره به منزوی بودن بازار سرمایه ایران گفت: بازار سرمایه ما فقط محدود به جغرافیای خودمان است. ما باید روی این موضوع کار کنیم تا بتوانیم با بازار سرمایه دیگر کشورها در ارتباط باشیم. ما باید امکان افتتاح حساب و امکان افشای اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی براساس استانداردهای دنیا داشته باشیم که متاسفانه نداریم. همچنین نقل و انتقالات وجوه ما با مشکل‌هایی مواجه است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه اظهار کرد: در حال حاضر فرصت خوبی است که فعالان بازار سرمایه پیشنهادات خود را به مجلس ارائه کنند چراکه در آینده نزدیک برنامه ششم توسعه در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *