دفاعیات زنگنه درهیئت نظارت برنمایندگان/پرونده خادمی به دادگاه رفت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع خبرنگاران درباره جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) این هیئت اظهارداشت: به دنبال شکایت‌هایی که وزیر نفت از یکی از نمایندگان مجلس کرده بود، امروز زنگنه به جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان آمد.

وی ادامه داد: وزیر نفت در ابتدا اطلاعاتی درباره جکتی که هدایت الله خادمی گفته بود اوراق شده و به منابع مملکت آسیب وارد کرده است، ارائه داد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بیان کرد: همچنین این نماینده گفته بود که در دفتر وزارت نفت دستگاه‌های کارت خوان یا پوز وجود دارد که زنگنه امروز به صورت مشروح درباره این موضوع و همچنین مشکلات مالی در حوزه پتروشیمی‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

جمالی با اشاره به اینکه خادمی هفته گذشته در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حضور یافته و مستنداتش را ارائه کرده بود، خاطرنشان کرد: در نهایت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان موضوع جکت و دستگاه کارتخوان را جزو وظایف نمایندگی تشخیص نداد و این موضوع را به دادگاهی که این شکایت از آنجا آمده بود، محول کرد که این نماینده باید در آنجا توضیحات خود را ارائه دهد.

وی ادامه داد: همچنین درباره بحث های پتروشیمی، توضیحاتی که نماینده مذکور ارائه داده بود، از طرف هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خلاف وظایف نمایندگی تشخیص داده نشد.

جمالی گفت: همچنین محمود صادقی نماینده تهران توئیتی زده بود مبنی بر اینکه برخی از افراد که خودشان را مرتبط با تصمیم گیرندگان شورای نگهبان می دانستند، اقدام به کارهایی کردند که خلاف شئونات بوده است که امروز از شهودی که صادقی معرفی کرده بود، دعوت به عمل آوردیم و آنان توضیحاتشان را ارائه دادند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: همچنین سرپرست معاونت حقوقی و قوانین شورای نگهبان امروز در جلسه این هیئت حضور یافت و توضیحات خود را ارائه کرد و اعلام کرد که مثل بسیاری از نهادها و ادارات، ممکن است افراد با جعل عناوین بسیاری از کارها را انجام دهند و مواردی را تاکنون داشته ایم که افرادی خود را مرتبط با شورای نگهبان معرفی کرده اند که ما حداقل ۱۰ نفر از آنان را به دادگاه معرفی کرده و قطعاً با آنان برخورد می کنیم و معتقد بود که این نماینده باید این افراد جاعل را به شورای نگهبان معرفی می کرد.

جمالی تصریح کرد: در نهایت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به این نتیجه رسید که با هماهنگی معاونت حقوقی شورای نگهبان از این شهود بخواهیم که به شورای نگهبان بروند و مستندات خود را در آنجا ارائه کنند که اگر قابل قبول بود، شورای نگهبان تصمیم خواهد گرفت و در غیر این صورت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

وی گفت: همچنین ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان علیه محمود صادقی شکایتی کرده بود مبنی بر اینکه به دنبال اتفاقی که در شبکه ۵ سیما صورت گرفت و مردم اهل سنت مورد اهانت قرار گرفته اند، این نماینده توئیتی زده بود که ستاد امر به معروف آن را خلاف وحدت و امنیت ملی دانست و از این نماینده شکایت کرد و قرار شد در جلسه بعدی از صادقی دعوت کنیم تا دفاعیات خود را مطرح کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وزارت نفت از ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد درباره اظهاراتی که درباره وزارت نفت داشته است، شکایتی کرده که از این نماینده هم دعوت خواهیم کرد تا مستندات و دفاعیاتش را ارائه کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *