دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص پیشنهادات کانون‌ وکلا فتح بابی برای تعامل بین وکالت و قوه است/ وکلا این فرصت را مغتنم بشمارند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رسول کوهپایه زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حقوقی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در رابطه با دستور آیت‌الله رئیسی به معاون حقوقی قوه قضائیه، به منظور اعطای مهلت مناسبی برای ارائه پیشنهادات کانون‌های وکلا در خصوص اصلاح آئین‌نامه وکالت با اشاره به تاکید رییس قوه قضائیه بر توجه به استقلال و ارتقاء سلامت در نظام وکالت و رعایت حقوق مردم، اظهار کرد: بر این اساس هر نوع اصلاحی که می‌خواهد در آیین نامه صورت بگیرد بایستی در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه و با حفظ استقلال کانون وکلا و حقوق مردم باشد.

وی افزود: دستور ریاست قوه قضائیه کاملا مبتنی بر شعارها و اهداف ایشان در بحث رعایت قانون و قانون گرایی و اجرای مر قانون است.

این وکیل دادگستری ادامه داد: این دستور فتح الباب مناسبی برای تعامل سازنده بین وکالت با قوه قضائیه است که مدیران کانون‌های وکلا و جامعه وکالت باید این فرصت را مغتنم بشمارند.

کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: زمانی می‌توانیم به اهداف اجرای عدالت و عدالت علوی نزدیک شویم که جامعه حقوقی متشکل از قضات شریف، حقوقدانان آزاده و وکلای شجاع به یک اجماعی برسند.

وی با بیان اینکه هر نوع تشتت، انشقاق و درگیری بین جامعه حقوقی باعث آسیب رساندن به بحث عدالت خواهد شد، گفت: این دستور باعث شد که از هر نوع تصمیم گیری عجولانه که می‌توانست عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، جلوگیری شود.

این وکیل دادگستری بیان داشت: جامعه وکالت از نفس این تصمیم به گرمی استقبال خواهد کرد و این موضوع نشان می‌دهد که رئیس قوه قضائیه اصل رعایت قانون را در هر اصلاحی مدنظر قرار دادند.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *