در صورت تعطیلی مجدد دولت، حقوق ترامپ قطع می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

در صورت تعطیلی مجدد دولت، حقوق ترامپ قطع می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، گروهی از قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته لایحه‌ای را ارائه کردند که پرداخت حقوق به رئیس جمهور این کشور، معاون او و اعضای کنگره را در طول تعطیلی دولت منع می‌کند.

این لایحه روز سه شنبه از سوی جرد گلدن، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، دن کرنشاو، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و مکس روز، نماینده دموکرات ایالت نیویورک ارائه شد.

این قانونگذاران آمریکایی با صدور  بیانیه‌ای این لایحه را با عنوان «قانون همبستگی در حقوق سال ۲۰۱۹» ارائه و اعلام کردند این لایحه با هدف جلوگیری و محدود کردن مدت تعطیلی آتی دولت و به منظور اطمینان از اینکه قانونگذاران آمریکا نیز در طول تعطیلی دولت زیانی که کارمندان فدرال متحمل می‌شوند را احساس می‌کنند، تدوین می‌شود.

جرد گلدن در بیانیه‌ای اعلام کرد کارمندان فدرال در طول تعطیلی دولت حقوق دریافت نمی‌کنند، سیاستمداران نیز نباید دریافتی داشته باشند. این لایحه به جلوگیری از اینکه مردم گروگان سیاسی سران احزاب شوند، کمک خواهد کرد. بر اساس این لایحه در طول تعطیلی دولت پرداخت حقوق رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و قانونگذاران این کشور متوقف خواهد شد و پس از بازگشایی دولت پرداخت حقوق آن‌ها به روال عادی برمی گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که به دلیل اختلافات خود با دموکرات‌های کنگره بر سر دیوار مرزی، دولت فدرال این کشور را بیش از یک ماه به تعطیلی کشانده بود، روز جمعه گذشته اعلام کرد دولت را سه هفته به صورت موفقت بازگشایی خواهد کرد تا اعضای کنگره فرصت داشته باشند درباره بودجه درخواستی وی برای ساخت دیوار مرزی رایزنی کنند و به نتیجه برسند.

ترامپ برای ساخت این دیوار درخواست بودجه پنج میلیارد دلاری کرده است. دموکرات‌ها تاکنون در برابر این خواسته وی مقاومت کرده اند. تعطیلی دولت فدرال آمریکا بسیاری از کارمندان این کشور را در تنگنای شدید مالی قرار داده است.

واشنگتن پست پیشتر گزارش داد بیش از یک میلیون کارمند فدرال در طول تعطیلی دولت حقوقی دریافت نکردند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *