درخواست چین از آمریکا برای توقف فشار بر شرکت هواوی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

درخواست چین از آمریکا برای توقف فشار بر شرکت هواویبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه اعلام کرد پکن از آمریکا می‌خواهد دست از اعمال فشار بر شرکت‌های این کشور از جمله شرکت ارتباطات مخابراتی «هواوی» بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «ما گزارش‌های رسانه‌ای مرتبط را مورد توجه قرار دادیم و تاکید داریم که آمریکا فشار غیرضروری خود بر شرکت‌های چینی از جمله هواوی را متوقف کند و محیط مناسب و مطلوبی را برای همکاری میان شرکت‌های دو کشور فراهم کند.» این مقام وزارت خارجه چین همچنین از آمریکا خواست تا تلاش بیشتری را در جهت تقویت اعتماد و همکاری دو جانبه میان پکن و واشنگتن بکار گیرد.

منگ وانگ ژو، مدیر مالی ارشد شرکت هواوی اول دسامبر سال گذشته میلادی به درخواست مقامات آمریکا و به اتهام نقض تحریم‌های این کشور در فروش محصولات شرکت هواوی به ایران، در کانادا بازداشت شد. چندی بعد، منگ طی حکمی با قرار وثیقه ۷.۵ میلیون دلاری و چند شرط دیگر از جمله پوشیدن پابند الکترونیک، آزاد شد. مدیر مالی ارشد شرکت هواوی چین، از سوی آمریکا متهم شده است که بانک‌های چند ملیتی را درباره معاملات با ایران گمراه کرده و آن‌ها را در معرض خطر نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار داده است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *