دبیرخانه دائم سوم خرداد در خرمشهر تشکیل شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری عصر امروز در جلسه برنامه‌ریزی برای سوم خرداد در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: راه‌اندازی دبیرخانه دائم سوم خرداد برای بزرگداشت این مناسبت یک ضرورت است و نباید با فاصله یک ماهه تا این مناسبت برای آن روز برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: در این دبیرخانه باید از حداکثر ظرفیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس برای تولید آثار فرهنگی، ساخت المان‌های مرتبط و تهیه تاریخ شفاهی آزادسازی خرمشهر استفاده کرد.

فرماندار ویژه خرمشهر بر اهمیت این اقدام تأکید کرد و گفت: سوم خرداد تاریخ کشور است و نقطه عطفی در تغییر نگرش جهانی بین جنگ تحمیلی علیه ایران و مقدمه‌ای برای تغییر عهدنامه سازمان ملل بود که نباید مهجور شود بلکه باید بیش‌ازپیش پرورش یابد.

وی در ادامه به شمار بالای برنامه‌های اجرا شده در سال‌های گذشته به مناسبت سوم خرداد اشاره کرد و گفت: برای امسال به جای اجرای برنامه‌های بسیار در سطح «محلی» باید برای اجرایی شدن دو تا سه برنامه شاخص در سطح «ملی» برنامه‌ریزی کرد.

حیدری به برشماری برخی برنامه‌های مدنظر برای اجرا در سوم خرداد امسال پرداخت و اظهار کرد: اجرای «رزمایش آبی» با استفاده از توان نظامی می‌تواند برنامه شاخص باشد که از رسانه ملی انعکاس کشوری یابد و همچنین برای اینکه در سوم خرداد رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده خرمشهر در صحن مجلس نطقی به موضوع خرمشهر داشته باشند، رایزنی خواهد شد.

وی همچنین از اجرای پروژه‌های عمرانی به این مناسبت خبر داد و گفت: چهار خطه کردن جاده خرمشهر – اهواز از جمله طرح‌هایی است که به صورت جدی پیگیری می‌شود و در سایر بحث‌ها همچون آسفالت خیابان‌ها نیز ۴۷ درصد بودجه امسال معادل ۶۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است که دستگاه‌های اجرایی باید به دنبال جذب آن باشند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *