دانش‌آموزان گلستانی در دل سیل آستین همت بالا زدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، سید علی نقی‌حسینی گفت: در پی وقوع سیل ویرانگر استان گلستان و آسیب‌های جدی به ساکنان این استان در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ دانش آموزان جهادگر این استان با حضور در مناطق سیل‌زده و کمک به رفع نیازهای فوری اقشار آسیب‌دیده، به سهم خود تلاش کردند سهمی در رفع غم و اندوه مردم سیل‌زده داشته باشند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های استان گلستان با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان انجمن‌های اسلامی استان گلستان بلافاصله بعد از وقوع سیل در استان به‌صورت خودجوش اعلام آمادگی کردند و برای کمک به مردم سر از پا نمی‌شناختند.

وی گفت: دانش‌آموزان انجمن اسلامی استان گلستان در قالب طرح اردویی و به‌صورت داوطلبانه از روز گذشته دوشنبه ۵ فروردین در روستای محمدآباد و امیرآباد (بخش آق‌قلا) حضور یافته و همپای روستائیان، در امدادرسانی و کمک به مردم این مناطق سهیم شدند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های استان گلستان تصریح کرد: با توجه به اینکه ایام نوروز بازه زمانی مطلوب دانش آموزان برای حضور در اردوی جهادی و خدمات‌رسانی است، دانش آموزان دختر در قالب سه گروه به محل اسکان مردم سیل‌زده حاضر شدند و با فعالیت‌های مهارت‌آموزی در بخش بزرگ‌سالان و پرستاری و بازی‌های فکری برای کودکان به خدمت‌رسانی در این منطقه سیل‌زده پرداختند.

وی افزود: در روزهای آتی فعالیت‌های دانش آموزان گلستانی در کمک‌رسانی بیشتر خواهد شد و خانه‌های افراد کهن‌سالی که توانایی رفع خسارت و آثار سیل را ندارند، لایروبی انهار کشاورزی و آماده کردن آن‌ها برای آبیاری دوباره ازجمله فعالیت‌های دانش آموزان پسر انجمن‌های اسلامی خواهد بود که این امر پس از مساعد شدن شرایط جوی منطقه امکان‌پذیر خواهد بود.

حسینی خاطرنشان کرد: پس از وقوع سیل در استان گلستان، بسیاری از منازل روستایی تخریب شد و خسارت دیدند و علاوه به این، متأسفانه این سیل، خسارت‌های مالی قابل‌توجهی را نیز به اهالی روستاهای این استان وارد کرده که بی‌تردید، در این شرایط حضور امدادگرانی از جنس آرامش که نیازهای روحی و فکری آسیب دیدگان راکمی رفع کنند، ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توان برای روستاییان این مناطق انجام داد.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در پایان از جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی به‌منظور کمک به سیل‌زدگان خبر داد و تصریح کرد: دانش آموزان با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی ازجمله (پتو، کنسروهای خوراکی و اسباب‌بازی) و توزیع آن به مردم سیل‌زده در این راستا خدمت‌رسانی کردند و البته کمک‌های خرد مردم می‌تواند راهگشای مشکلات بزرگی باشد و به‌راحتی می‌توانیم غم و غصه‌های مردم سیل‌زده را برطرف کنیم.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۸۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *