دادستان سابق آمریکا: دردسر‌های دولت ترامپ به این زودی پایان نمی‌یابد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

دادستان سابق آمریکا: دردسر‌های دولت ترامپ به این زودی پایان نمی‌یابدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، ­دادستان سابق آمریکا گفت دردسر‌های حقوقی دولت دونالد ترامپ تمامی ندارد و به این زودی‌ها خاتمه نمی‌یابد.

جوزف مورنو، دادستان سابق آمریکا درباره تحقیقات از ۶ گروه مرتبط با ترامپ گفت: «این سری جدید از دردسر‌های حقوقی برای این دولت است و به این زودی‌ها خاتمه نمی‌یابد. تحقیق اخیر درباره کمیته تحلیف ۲۰۱۶ برای این است که دادستان‌ها دنبال دو چیز هستند. آن‌ها بدنبال این هستند که اولا چه پولی به این مراسم آمده و از کجا آمده است، زیرا همانطور که گفته شده است شما نمی‌توانید پول از خارجی‌ها در پویش انتخاباتی یا در کمیته تحلیف بپذیرید.»

وی افزود: «مسئله دومی که تحقیق به دنبال آن است این است که این پول چگونه هزینه شده است. این جشن و سرگرمی از راه‌های قانونی برای هزینه کردن پول تحلیف هستند، اما این به معنای آن نیست که شما می‌توانید با این پول هر کاری انجام دهید. شما نمی‌توانید رشوه دهید و قرارداد‌های صوری ببندید. صحبت از صد و هفت میلیون دلار است. بنابراین، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که دادستان‌ها به دقت بدنبال این باشند که پول از کجا آمده و چگونه هزینه شده است.»

جوزف مورنو گفت: «دادستان‌ها گاهی اوقات درخواست دارند که طرف مقابل، اسناد را داوطلبانه تحویل دهد و ما نمی‌دانیم که به این شیوه بوده باشد یا خیر، اما به نظر می‌رسد که چنین باشد، اما دادستان‌ها می‌توانند به هر دلیلی به صورت قانونی خواستار اسناد شوند. آن‌ها ممکن است بگویند که ما از گزارش داوطلبانه قانع نشدیم و اکنون احضاریه هیئت منصفه عالی را دارید و فشار دادگاه بر روی آن قرار دارد. بنابراین، اگر به هر دلیلی فرد همراهی نکند در آن صورت قاضی تصمیم گیرنده خواهد بود.»

جوزف مورنو گفت: «این تحقیق مستقل از تحقیق رابرت مولر است. آنچه که رابرت مولر بدنبال آن است، همکاری پویش ترامپ و دولت روسیه است. اگر وی یک چنین مسئله‌ای را پیدا کند، خودش می‌تواند آن‌ها را محاکمه کند یا این که به دیگر نهاد‌ها در قوه قضاییه ارجاع دهد.»

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *