خیرین ۴۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سید کامل تقوی‌نژاد در ارتباط ویدئویی که پیش از ظهر امروز با حضور خبرنگاران برگزار شد، اظهار کرد: نسل جدیدی که الان خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می‌دهد جبهه و جنگ را به چشم ندیده‌اند و این افراد کسانی هستند که تصویری نو از مجادهدت را نمایش دادند، این افراد جان خودشان را نثار کردند. تعداد زیادی از همکاران ما در بخش مبارزه با کرونا در صف اول مبارزه بودند و جان خودشان را تقدیم کردند و از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که اجازه دادند این افراد شهید خدمت تلقی شوند.

وی افزود: کارگروهی برای بررسی وضعیت این افراد تشکیل شده و این افراد می‌توانند از قانون خدمات جامع ایثارگران استفاده کنند.

معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که حدود ۴۰ میلیارد تومان از طریق مشارکت‌های مردمی اقشار مختلف در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است، گفت: در شرایط فعلی برای این‌که اعتماد مردم را جلب کنیم نماد نیکوکاری در فرابورس تشکیل شده است.

معاون توسعه وزارت بهداشت درباره کمک‌های خارجی در شرایط شیوع کرونا  نیز گفت: مسیرهایی برای کمک‌های نقدی خارجی در حال باز شدن است. وامی از بانک جهانی به میزان 50 میلیون دلار در حال دریافت است که اقدامات اولیه آن انجام شده است.

تقوی‌نژاد ادامه داد: وامی توسط بانک توسعه اسلامی به میزان 130 میلیون یورو نیز در حال پیگیری است که صرف خرید تجهیزات پزشکی می‌شود. سازمان برنامه بودجه 3 هزار و 50 میلیارد تومان برای مقابله با کرونا اختصاص داده است. 1200 میلیارد تومان از تجهیزات خریداری شده از تولیدات داخلی بوده است و تلاشمان تقویت شرکت‌های تولید داخل است.

ادامه دارد…

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *