خون نیروهای ایرانی، سوری و عراقی روابط سه کشور را مستحکم تر کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا«بشاراسد» رئیس جمهور سوریه با هیأت نظامی ایران به ریاست سرلشگر «محمد باقری» رئیس ستاد کل مشترک نیروهای مسلح و هیأت نظامی عراق به ریاست «عثمان الغانمی» رئیس ستاد ارتش این کشور با حضور سپهبد علی عبدالله ایوب وزیر دفاع سوریه دیدار کرد.

اجلاس سه جانبه مسؤولان عالی رتبه نظام کشورهای سوریه، ایران و عراق امروز در دمشق برای هماهنگی در زمینه ادامه مبارزه با تروریسم در منطقه برگزار شد.

اسد در این دیدار تاکید کرد، خون نیروهای سوری، ایرانی و عراقی در مبارزه با تروریسم و مزدوران آنها کسانی که ویترین کشورهای حامی و پشتیبان بودند، در هم آمیخته شد و این روابط این کشورها را مستحکم‌تر کرد.

وی با بیان اینکه این دیدار برای ارزش‌ها و مبادی است که ملت‌های ما را متمایز ساخته و به آن افتخار می‌کنم، افزود: این ارزش‌ها شامل مبارزه برای کرامت و عزت نفس و نشان دهنده وحدت ما در این جنگ و مبارزه در یک اردوگاه با یک دشمن است.

سرلشگر باقری نیز در این دیدار گفت: مبارزه با تروریسم و دفاع از سوریه دفاع از عراق و ایران در یک آن با هم است چرا که تروریسم خطری برای همه دولت‌ها است و همه منطقه را هدف گرفته امری که هماهنگی ملت‌های منطقه برای مبارزه و ایستادن در برابر آن راضروری می‌کند.

الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق هم تاکید کرد: عراق عمق سوریه و سوریه عمق عراق است و مرزهای دو کشور برای وحدت دو ملت برادر که در تاریخ، جغرافیا، اداب، رسوم و سنت‌ها مشترک هستند، مانعی نبوده و نخواهد بود.

وی افزود: نیروهای عراقی به مبارزه با تروریسم با هماهنگی نیروهای سوریه در مرزهای مشترک دو کشور ادامه می‌دهند.

بشار اسد در این دیدار، گزارش سرلشگر باقری، الغانمی و ایوب درباره نتایج نشست سه جانبه، دستاوردها و تصمیمات آن را شنید و بر اهمیت تداوم هماهنگی و همکاری بین سه کشور براساس منافع و اهداف مشترک تاکید کرد.

در این دیدار آخرین تحولات میدانی در سوریه و راه‌های تقویت هماهنگی میان سه کشور در زمینه مبارزه با تروریسم بررسی و تبادل نظر شد. مقام‌های نظامی سه کشور عصر امروز در دمشق در یک کنفرانس مطبوعاتی دیدگاه‌های خود را اعلام کردند.

در این دیدار سرلشگر باقری گفت که مبارزه سه کشور با تروریسم تا پایان دادن به آن ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع سوریه نیز تصریح کرد که اجازه نخواهیم داد که حتا یک وجب خاک کشور در اشغال تروریست‌ها باشد و به مبارزه با آنها ادامه می‌دهیم.

همچنین رئیس ستاد ارتش عراق گفت که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در ارتباط با بازشدن مرز بین سوریه و عراق، از این پس روابط تجاری میان دو کشور برقرار و زائران از این مسیر تردد می‌کنند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *