خدمت‌رسانی تخصصی و شبانه‌روزی موکب ارتش در مهران

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا دو موکب نیروی هوایی الهی ارتش از ۱۲ مهرماه شروع به فعالیت کرده و خدمات‌رسانی آنان به زائرین اربعین تا اول آبان‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت، خدماتی همچون طبخ، آماده‌سازی و توزیع بیش از ۹ هزار وعده (صبحانه، ناهار و شام)، پذیرایی از زائران با چای و شربت و آب خنک و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و بیمارستانی با ویزیت شبانه‌روزی بیش از۲ هزار بیمار در روز نمونه‌هایی از خدمات این موکب است.

خدمات پذیرایی در موکب نیروی هوایی ارتش

نیروی هوایی الهی ارتش با برپایی دو موکب در شهر مرزی مهران، میزبان زائران اربعین حسینی بوده و به ارایه خدماتی همچون طبخ، آماده‌سازی و توزیع بیش از ۹ هزار وعده (صبحانه، ناهار و شام)، پذیرایی از زائران با چای و شربت و آب خنک و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و بیمارستانی، استراحتگاه و تامین وسایل رفاهی و همچنین اجرای برنامه‌‌های متنوع فرهنگی و مذهبی را در میدان اربعین مهران و امامزاده علی صالح(ع) به صورت شبانه روزی می پردازد.

خدمات بهداشتی و پزشکی و بیمارستانی موکب  نیروی هوایی ارتش تا انجام عملی جراحی

موکب نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران علاوه بر خدمات اسکان و تغذیه، خدمات بیمارستانی و در صورت نیاز حتی عمل جراحی را در تمام سطوح انجام می‌دهد.

رئیس تیم خدمات رسانی و مردم یاری پزشکی اداره بهداشت نیروی هوایی با بیان اینکه متخصصین بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش در با استقرار در موکب نیروی هوایی ارتش در روزهای پربازدید مشرف بیش از هزار نفر بیمار را به طور رایگان ویزیت کردند، گفت: این طرح در راستای ارتقاء سطح سلامت عمومی زائرین اربعین و تمرین کادر درمانی اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش  انجام شد.

قربانعلی عقیقی افزود: کادر تخصصی این طرح شامل جمعی از متخصصین داخلی، جراحی عمومی، متخصصین علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی، دندانپزشکان، متخصصین طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال و مامایی به همراه پزشکان عمومی و روان شناسان و متخصصین طب پیشگیری هستند که نسبت به ارائه خدماتی چون ویزیت عمومی و درمان سرپایی، خدمات دارویی، انجام جراحی‌های اورژانسی در اتاق عمل‌های پیش‌بینی شده سیار، بستری موقت بیماران، خدمات رادیولوژی، عکسبرداری و سونوگرافی، خدمات دندان پزشکی و بهداشت دهان و  دندان، خدمات آزمایشگاهی و خدمات مشاوره‌ای، بهداشتی، گند زدایی و سمپاشی محیط‌های غیر بهداشتی اقدام می‌‌کنند.

وی گفت: همچنین تجهیزات به کار گرفته شده در طرح مردم یاری نهاجا شامل اتاق عمل سیار، اتوبوس آمبولانسی، بیمارستان صحرایی، درمانگاه سیار، خودروهای واکنش سریع طب پیشگیری، تجهیزات آزمایشگاهی و آزمایشگاه جنگ نوین است.

نیروی هوایی و نیروی پدافند هوایی ارتش وظیفه خدمت‌رسانی و پذیرایی از زائران حسینی در اربعین ۹۸ را در مرز مهران بر عهده دارند.       

انتهای پیام/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *