«حفتر» آتش بس یکجانبه برقرار کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سخنگوی «ارتش ملی» لیبی اعلام کرد که «بنا به درخواست کشورهای دوست، تمام عملیات‌های نظامی این تشکیلات علیه دولت وفاق ملی لیبی بطور یکجانبه متوقف می‌شود».

«احمد المسماری» در نشستی خبری که شامگاه چهارشنبه برگزار کرد، گفت: «در پاسخ به درخواست کشورهای دوست، فرماندهی کل از طرف خود از توقف همه عملیات‌های نظامی خبر می‌دهد، اما در عین حال حق پاسخ به هر گونه تجاوزی را برای خود محفوظ می‌دارد».

فرماندهی کل ارتش ملی نیز با صدور بیانیه‌ای با تأیید این خبر گفت: «به مناسبت ماه مبارک رمضان و در پاسخ به درخواست کشورهای برادر و دوستی که خواهان توقف درگیری در این ماه مبارک بودند، فرماندهی کل از توقف همه عملیات نظامی از طرف خود خبر می‌دهد و در عین حال هشدار می‌دهد که به هر گونه حمله نیروهای دولت وفاق ملی لیبی پاسخ فوری و خیلی سخت خواهد داد».

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما همچنین به شما اطمینان می‌دهیم که انصراف از هدفی که قهرمانان ما جان و خون خود را فدای آن کردند در کار نیست؛ حتی اگر خیانتکاران بزدل، مزدوران همه جهان را به خدمت بگیرند.»

در همین حال «خالد المشری» رئیس شورای عالی دولت لیبی شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره از دخالت امارات در لیبی با حمایت از نیروهای حفتر انتقاد کرد و گفت: «امارات بیش‌تر از حد و اندازه خود در کشورهای عربی دخالت می‌کند».

او افزود: «دولت وفاق ملی پس از امضای توافق با ترکیه صفوف خود را ساماندهی کرده است و هرگز از مزدوران حفتر هراسی ندارد و پیروزی نهایی نزدیک است».

المشری افزود: «ما در طرابلس با کمیته‌هایی در پارلمان لیبی (مستقر در شرق لیبی که تحت حمایت حفتر است) در ارتباط هستیم تا پیشنهادها درباره تشکیل مجدد شورای ریاستی از نو بررسی شود».

این مقام طرابلس گفت: «امروز به ما اطلاع داده شد که معاون اول “عقیله صالح” رئیس پارلمان شرق لیبی مخالفت خود را با اعلامیه حفتر اعلام کرده است».

شایان ذکر است که خلیفه حفتر روز دوشنبه در اقدامی یکجانبه خود را حاکم لیبی نامیده و مدعی شد که با پذیرش این حکم از سوی مردم لیبی، توافق سال ۲۰۱۵ مبنی بر تشکیل دولت وفاق ملی این کشور را از بین می‌برد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *