حضور کرونا ویروس در جهان طولانی مدت خواهد بود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، تدروس ادهانوم در یک نشست خبری ویدئویی گفت: اکثر کشورها هنوز در مرحله اولیه مقابله با کرونا هستند و بخش اعظم مردم جهان در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

ادهانوم گفت: کسی اشتباه نکند، راه زیادی در پیش داریم. این ویروس برای زمان طولانی‌مدتی همراه ما خواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت همچنین از مردم همه کشورهای جهان خواست تا روند قبول و کنار آمدن با شرایط بیماری همه‌گیر کرونا را تا زمان کشف واکسن برای این ویروس، در پیش بگیرند.

بهداشت جهانی بر ضرورت تغییر شیوه زندگی افراد برای حفظ سلامتی جامعه هم‌زمان با ادامه روند مبارزه با ویروس کرونا تأکید کرد.

این سازمان جهانی از کشورها خواست تا رفع هرگونه محدودیت برای مقررات قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی اعمال‌شده که برای مقابله و مهار کردن ویروس کرونا اتخاذشده بود، باید به‌صورت تدریجی صورت بگیرد. سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که از بین بردن محدودیت‌های قرنطینه‌ عمومی به‌صورت عجولانه و زودهنگام، امکان بازگشت مجدد ویروس کرونا را در پی خواهد داشت.

ویروس کرونا موسوم به کووید-۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفندماه ۹۸ در اجلاس خبری تأکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورداستفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

کرونا اکنون تقریباً به همه کشورهای جهان رسیده و کشورها برای مقابله با شیوع آن قوانین محدودکننده‌ای وضع کرده‌اند؛ مدارس و مراکز آموزشی در اکثر کشورهای جهان تعطیل‌شده و آموزش از راه دور جایگزین آموزش حضوری گشته است.

تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۱۸۳هزار تن جان باختند.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *