حضور مجدد «نجفی» در صحنه جرم تا ترس از «ایروانی» در هفته‌ای که گذشت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا، گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته به شرح زیر است:

ره پیک: «نظارت استصوابی» را قانون بر عهده شورای نگهبان گذاشته است

سیامک ره پیک  عضو حقوقدان شورای نگهبان در نشست خبری برگزاری همایش گرامیداشت چهل سالگی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر این که نظارت استصوابی نظارتی موثر است، تاکید کرد: این نظارت، نظارتی است که توسط قانون برعهده شورای نگهبان گذاشته شده است.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات رییس‌جمهور درباره انتخابات

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نسبت به اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که گفته بود” هوشیاری نسبت به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در ماه‌های آینده به عنوان یک حرکت بزرگ سیاسی در کشور ضروری است و  همه آنهایی که مسئول اجرا و نظارت هستند، باید کاری کنند که نشاط سیاسی مردم افزایش پیدا کند” ، واکنش نشان داد.

وی گفت: موارد مبهمی در رفتار و عملکرد نهادهای حوزه قانونگذاری مشاهده می‌شود.

محاکمه متهمان پرونده «گروه عظام»

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی، شاه محمدی نماینده دادستان کیفرخواست متهمان را قرائت کرد و نماینده مبارزه با پولشویی در سازمان گمرک نیز توضیحاتی را ارایه داد.  

در دومین جلسه دادگاه عباس ایروانی متهم ردیف اول پرونده به ارایه دفاعیات خود پرداخت و گفت: برای دور زدن تحریم‌ها چه رشادت‌ها که نکردم.

در سومین جلسه دادگاه در حین دفاعیات امیررضا رفیعی متهم ردیف دوم پرونده موضوع تحویل قطعات بنزین سوز به جای قطعات گازسوز به مردم مطرح شد.

با توجه به عکس منتشر شده از جلسه سوم دادگاه که طی آن و در حین دفاعیات امیررضا رفیعی متهم ردیف دوم، عباس ایروانی متهم ردیف اول به او با پا خط می داد، در جلسه چهارم محل استقرار ایروانی در دادگاه عوض شد. همچنین در جلسه چهارم مرتضی روغنی ها متهم سوم پرونده به دفاع از خود پرداخت. 

در پنجمین جلسه دادگاه قاصی صلواتی خطاب به روغنی ها گفت: از ایروانی نترس!

در ششمین جلسه دادگاه، نماینده دادستان گفت: یک ترخیص کار عمده گمرک با دستور «عباس ایروانی» متواری است.

جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام می شود. 

این پرونده ۷ متهم دارد.  

متهم ردیف اول، عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم است به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان ۷۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و ۴۲۵ دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف دوم، امیر رضا رفیعی قائم مقام فروش گروه عظام متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۲۰۱ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۸۳۹ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف سوم، مرتضی روغنی‌ها معاون امور بین الملل گروه عظام متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۱۸ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۸۷۶ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف چهارم،  حامد خاتمی پور ترخیص کار گمرک متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۲۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۸۰ دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان.

متهم ردیف پنجم، مرادعلی کرم نیا کارمند گمرک متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۶۰ میلیون ریال، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۵ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۵۶ دلار.

متهم ردیف ششم، حسن صفریان کارمند گمرک متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۲۴ میلیون ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۹ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۴۷۸ دلار.

متهم ردیف هفتم، مهدی شهابی کارمند گمرک فرودگاه امام خمینی متهم است به دریافت رشوه به مبلغ ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۹۶ هزار و ۷۲۵ دلار و ۱۰ هزار و ۹۲۷ یورو.

برخورد تعزیرات با تخلف دربلیط فروشی ایام اربعین

محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از برخورد شدید با متخلفان فروش بلیط در ایام اربعین خبر داد و گفت: از مردم خواهشمندم که اگر تخلفی را مشاهده کردند با سامانه ۱۳۵ تماس برقرار کرده و آن را اعلام کنند و ما هم حتماً‌ پیگیری و برخورد جدی با متخلفان خواهیم داشت.

قتل نوجوان افغانستانی در قشم‌، کذب است / متهمان آزار بازداشت شده‌اند

در پی اخبار منتشرشده در رسانه‌ها و فضای مجازی و ادعای مرگ یک نوجوان افغانستانی در قشم بر اثر شکنجه، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان این خبر را تکذیب کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه گفت: در پی دستور ریاست قوه قضاییه در سفر به هرمزگان، با گذشت کمتر از یک روز مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز در بندرعباس راه‌اندازی شد.

دستورالعمل های ابلاغی و سخنان رییس قوه قضاییه

دستورالعمل «تنقیح قوانین و مقررات قضایی» از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.

از سوی رئیس قوه قضاییه «دستورالعمل شناسایی و تقدیر از مفاخر دستگاه قضایی» به زیرمجموعه های دستگاه قضایی ابلاغ شد.

رئیس قوه قضائیه در حاشیه سفر اخیر با خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، روحانیون و نخبگان استان هرمزگان با اهدای لوحی از فرمانده نیروی دریایی سپاه تقدیر و تشکر کرد.

در پی درخواست دختربچه بندرعباسی از آیت الله رئیسی در جریان سفر استانی هرمزگان و دستور رئیس قوه قضاییه، پدر مونا ضمن انتقال از زندان میناب، از تخفیفات قانونی برخوردار و زمینه حضورش در کنار فرزند و خانواده‌اش فراهم شد.

آیت الله رییسی  دستور تشکیل کارگروهی به ریاست دادستان کل کشور و با حضور معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مرکز شورای حل اختلاف و نیروی انتظامی را صادر کرد تا کلانتری‌های سراسر کشور، وجهه‌ای حقوقی‌تر بیابند و در جهت برقراری صلح و سازش به شکلی فعال عمل کنند.

رییسی گفت: فساد محصول اقدام یک شبه و یک روزه نیست.

رئیس قوه قضاییه در حاشیه حضور در مراسم سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور از مرکز ملی رسیدگی به شکایات این سازمان بازدید کرد.

لزوم نگاه عاطفی و انسانی در رفتار با معتادان متجاهر

عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور با تاکید بر لزوم پاکسازی محلات از معتادین متجاهر گفت: باید با نگاه عاطفی وانسانی با این افراد رفتار شود.

حضور قاضی شهریاری در محل واژگونی جرثقیل در بزرگراه محلاتی/ تاکنون ۳ نفر جان باخته‌اند

اوایل هفته گذشته واژگونی یک جرثقیل در بزرگراه شهید محلاتی تقاطع بزرگراه بسیج به نیروهای اورژانس گزارش شد.

قاضی شهریاری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جنایی در محل این حادثه حضور یافت.

به گفته سرپرست دادسرای جنایی بر اساس آمار تاکنون دست کم سه نفر کشته و سه نفر مجروح شده‌اند.

حذف عنوان «شهید» از تابلو معابر با قید فوریت در حال بررسی است

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: حذف عنوان «شهید» از برخی تابلوهای معابر با قید فوریت در حال بررسی است و پیگیری‌ها تا حصول نتیجه و برخورد با خاطیان ادامه دارد.

خدمات رایگان پزشکی قانونی به زائرین اربعین

در فاصله زمانی ۲۰ مهر تا ۳ آبان سال جاری که ایام پیاده روی اربعین است، سازمان پزشکی قانونی کشور به زائرین در صورت داشتن مدارک ثبت نام در سایت سماح خدمات رایگان ارائه می کند.

تاکید رئیس شوراهای حل اختلاف بر تعیین تکلیف پرونده‌های اجرای احکام

حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور گفت: در حال حاضر قریب به ۵۰۰ هزار پرونده در شعب اجرای احکام شورای حل اختلاف در جریان اجرا است و امکان مختومه کردن قطعی خیلی از پرونده‌ها در شورای حل اختلاف وجود دارد.

اختلاس چهار میلیارد تومانی رئیس بانک ملی تنکابن/ کیفرخواست صادر شد

حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران از صدور کیفرخواست برای رئیس وقت بانک ملی تنکابن خبر داد.

اولیای دم مهابادی قاتل فرزندشان را بخشیدند

خانواده مقتول مهابادی که نزدیک به ۲۰ سال پیش فرزند خود را در یک حادثه غیرعمد از دست داده بودند با تلاش مسئولان، رئیس دادسرای نظامی و معتمدین ضارب را بدون هیچ چشمداشتی بخشیدند.

در دادگاه مطبوعات چه گذشت؟

مومنی راد سخنگوی هیات منصفه مطبوعات در هفته گذشته از رسیدگی به پرونده‌های نویسنده مطلب خبرگزاری موج، سایت خبری شهدای ایران و روزنامه قانون در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی خبر داد.

 بازداشت  مدیرعامل پشتیبانی امور دام و عوامل کلیپ حاوی طرح سوال نامتعارف از کودکان

در هفته گذشته  مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام  به اتهام اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی و  عوامل ساخت کلیپی که طی آن از کودکان درباره نحوه تولدشان سوال می کردند بازداشت شدند. 

حضور محسن لرستانی در دادگاه انقلاب 

جلسه رسیدگی به پرونده محسن لرستانی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران در هفته گذشته برگزار شد.

محسن لرستانی با شکایت مدعی العموم  ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است. پرونده او با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.

موضوع اتهامی محسن لرستانی در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر کرده بود.

هنوز راجع به میزان شرع به توافق نرسیده‌ایم

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در طی ۴۰ سال گذشته هنوز راجع به میزان شرع به توافق نرسیده‌ایم، چه چیزی را باید بگوییم میزان شرعی است؟ میزان واقعا چیست؟ آیا قطعیاتی که مورد قبول همه فقها است را باید میزان شرعی بگوییم؟ این‌ها چیزهایی است که در سیستم قانون گذاری ما ابهامات زیادی دارد.

بررسی مجدد صحنه قتل میترا استاد با حضور کارشناسان

وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت که با حضور کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی و موکلم صحنه جرم مجددا بررسی شد.

سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه برگزار شد/ ۸۰ رسانه محکوم شدند

قاضی ناصر سراج نماینده رئیس قوه قضاییه در نشست سالانه هیات منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکوم شدند.

وی اسامی اعضای جدید هیات منصفه تهران که پنج جابه‌جایی داشت را به این شرح قرائت کرد: علی‌اکبر کساییان، علی‌اکبر اشعری، علی‌رضا سربخش، یوسف غروی قوچانی، احمد مومنی‌راد، سیدمرتضی موسویان، محمود خسروی وفا، عفت شریعتی، محمدمهدی حیدریان، نادر قدیانی، پروین سلیحی، محمدحسن رحیمیان، سیدناصر نوری‌زاده، روح‌الله عالمی، میثم امرودی، محسن قمی، شهریار بهرانی، دکتر سیدعلی جمالیان، یحیی آل اسحاق، حمیدزاده و محمدرضا بهمنی به مدت دو سال به عضویت این هیات درآمدند.

در هفته گذشته، نشست سالانه هیات منصفه مطبوعات با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۴ عضو این هیات اعم از محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، ناصر سراج نماینده رئیس قوه قضاییه در هیات منصفه مطبوعات، سیدرضا تقوی نماینده نهاد نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

ادامه رسیدگی به پرونده  ۹ متهم اقتصادی

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده علی دیواندری و ۸ متهم دیگر در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد و نماینده دادستان کیفرخواست متهمان را قرائت کرد و گفت: متهمان با وجوه بانک ملت به خرید کشتی مبادرت کرده‌اند.

در دومین جلسه دادگاه، وکیل شرکت طرح اندیشه بهساز ملت اظهارات خود را بیان کرد. همچنین مدیرعامل شرکت پارسیس کیش نیز مطالبی ارائه کرد و نماینده دادستان نیز توضیحاتی در خصوص اظهارات متهمان و تخلفات صورت گرفته توسط آنان را ارایه کرد.

در سومین  و چهارمین جلسه دادگاه متهمان به ادامه دفاعیاتشان پرداختند. 

جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام می شود. 

اتهامات متهمان به شرح زیر  است:

۱. علی دیواندری، فرزند محمد، آزاد به لحاظ تودیع وثیقه، ۴۶ ساله، استاد دانشگاه به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سرکردگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت به بانک ملت و  پارسیان به مبلغ ١۶ هزار دلار و مشارکت در قاچاق حرفه‌ای ارز از طریق سفرهای محرمانه و دریافت مبلغ ۵۰ هزار یورو از طریق شرکت داریس.

۲.متهم مجید سعادتی، فرزند علی ۵۱ ساله، متواری به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت از بانک‌های بانک‌های ملت و پارسیان و تحصیل مال نامشروع به میزان ۳۰۰ هزار درهم و تحصیل ۲۱ میلیون و ۵٨٢ هزار و ۴۹۴ دلار در ازای مابه التفاوت ارزی از فروش فرآورده‌های نفتی با مشارکت باختری، همکاری با متهم مختاری در خرید و فروش کشتی به میزان ٣۶ میلیون دلار و قاچاق ارز به ترکیه.

۳. متهم بهروز مختاری، فرزند غلامعلی، بازداشت از لحاظ عجز از تودیع وثیقه به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه کلاهبرداری و تحصیل ۳۶ میلیون دلار از بانک پارسیان با مشارکت متهم سعادتی.

۴. متهم رحمت الله باختری، متواری، فرزند موسی، فاقد سابقه کیفری موثر، به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه کلاهبرداری تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۲۱ میلیون و ۵٨٢ هزار و ۴٩۴ دلار ، همکاری با مجید سعادتی برای فروش نفت به میزان ٣٢ میلیون و ١١٠ هزار دلار.

۵. متهم مهدی فلاحتیان، فرزند اصغر، بازداشت به لحاظ عجز از تودیع وثیقه، به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه فساد و تحصیل مال نامشروع به مبلغ ٣٨٩ میلیون و ١٨۵ هزار و ٧۴٠ درهم از بانک ملت و تحصیل مال نامشروع از بانک پارسیان به مبلغ ٢٢٠ میلیون درهم که میزان ٩ میلیون و ۶٢٢ دلار آن هنوز در بدهی بانک پارسیان است.

۶. متهم حسین ابوالحسنی، فرزند علی اکبر، آزاد به لحاظ تودیع وثیقه، فاقد سابقه کیفری، به اتهام مشارکت عمده در اخلال در نظام اقتصادی و عضویت در شبکه کلاهبرداری.

۷. متهم اسماعیل احدی، فرزند صفی الله، آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق عضویت در شبکه فساد.

۸. متهم سمانه حضرتی آشتیانی، فرزند هاشم، کارمند سابق بانک ملت، متواری به اتهام مشارکت عمده در نظام اقتصادی و عضویت در شبکه کلاهبرداری.

۹. متهم وحید نمازی، فرزند غلامعلی آزاد به لحاظ تودیع وثیقه، به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی با عضویت در شبکه کلاهبرداری.

توضیحات اسماعیلی درباره سازوکار نظام‌مندتر شدن درخواست اعاده دادرسی از دیوان عالی کشور

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه درخصوص سازوکار نظام‌مندتر شدن درخواست اعاده دادرسی از دیوان عالی کشور توضیحاتی ارایه کرد و گفت: با دستور رئیس قوه قضاییه در هفته آینده جلسه تشکیل می‌شود و ظرف دو هفته این سازوکار مهیا می‌شود و نهایتا تا یک ماه به دادگستری استان‌ها منعکس می‌شود.

در جلسه مسئولان عالی قضایی به ریاست آیت الله رییسی تصویب شد، در موضوع اعمال ماده ۴۷۷ هیئتی با مسئولیت معاون اول و عضویت معاونت قضایی، رئیس دیوانعالی کشور، دادستان کل کشور و معاونان ذیربط آن‌ها سازوکار حقوقی مشخصی را برای نحوه پذیرش و بررسی پرونده‌های مشمول ماده ۴۷۷ تهیه و تدوین کنند، به گونه‌ای که هم فرآیند کاملاً مشخص باشد و دیدگاه‌ها و نظرات قضات ذیربط نیز به یکدیگر نزدیک و در چارچوب قرار گیرد.

اعلام آمادگی قوه قضائیه جهت راه اندازی دفاتر موقت ثبت دارایی مسئولان

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه آمادگی دارد نسبت به راه اندازی دفتر موقت ثبت دارایی مسئولان در نهادها و دستگاه های کشوری و لشگری اقدام نماید.

شکایت سازمان بازرسی کل کشور از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

در پی شکایت سازمان بازرسی کل کشور از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه غیرقانونی این مرجع را ابطال کرد.

برگزاری همایش «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» 

همایش “آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران” ۲۱ آبان ماه سال جاری برای اولین بار با همکاری مشترک انجمن علمی حقوق اقتصادی و پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می‌شود.

برگزاری همایش “کانون های وکلا و وکیل دادگستری؛ واقعیت های موجود، چالش ها و راهکارها”

همایش «کانون‌های وکلا و وکیل دادگستری؛ واقعیت‌های موجود، چالش‌ها و راهکارها» برگزار شد.

در این همایش شهبازی نیا رییس اسکودا گفت: مراکز آموزش عالی دانش و به ویژه حقوق را به ابتذال رسانده‌اند.

جلیل مالکی وکیل دادگستری و دبیر همایش گفت: عمده وقت مدیران کانون وکلا به جای ارتقای کیفیت و کمک به قوه قضائیه متاسفانه مصروف دفع تهدیدات خارجی و مقابله با چالش‌هایی شده است که هرروز به آن تحمیل می‌شود.

محسن محبی رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران گفت: کانون وکلا مرتکب چه جرمی شده است که از استقلال خودش در برابر حاکمیت دفاع کند؟

مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس آمادگی داریم که با طرح مشکل کانون وکلا و مرکز مشاوران را حل کنیم.

تجری نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب گفت: استقلال کانون وکلا از موارد ضرورت زندگی اجتماعی و بین‌المللی امروز است.

فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: اینکه کانون‌ وکلا نتواند برای مشکلات خودش راهکاری ارائه کند، ایراد است.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید همه دغدغه‌هایی که وکلا دارند دیده شود.

عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: اگر دادگستری مقتدر نداشته باشیم، وکیل و کانون وکلای مقتدر نداریم.

نجفی توانا گفت: خائنین و فاسدین بیشتر از میان وکلا هستند یا سایر اقشار؟

محمد کاظمی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر ورودی محاکم حقوقی و پرونده‌ها در دادسرا و دستگاه قضایی غیر قابل تحمل است، گفت: معتقدیم هر دو نهاد کانون وکلا و مرکز مشاوران باید با هم مباحث حقوقی و تخصصی را پیگیری کنند.

ثبت اطلاعات پرسنلی باقیمانده پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه سال ۹۶

مهدی ناصری دولت آبادی رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه از ثبت اطلاعات پرسنلی باقیمانده پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه سال ۹۶ خبر داد.

انتقاد آیت‌الله جنتی از مسکوت ماندن طرح اصلاح قانون انتخابات

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با انتقاد از مسکوت ماندن طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس ابراز امیدواری کرد که مجلس با جدیت این طرح را به سرانجام برساند.

اکثر قریب به اتفاق مدیران فاسد نیستند

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه از آمادگی این قوه برای استفاده از ظرفیت شورا و شهرداری در شوراهای حل اختلاف خبر داد.

انتهای پیام 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *