حشرات باعث انتقال ویروس کرونا می شوند؟

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۹۰ کشور جهان را درگیر کرده است. گفته شده منشأ ویروس کرونا از خفاش بوده است، ولی هنوز نتایج قطعی در مورد منبع شیوع این ویروس از سوی چین یا کشور دیگری اعلام نشده است.

اما یک سوال اساسی و جدی برای مردم وجود دارد که آیا حیوانات خانگی یا حشرات مانند؛ پشه و غیره سبب انتقال ویروس کرونا به انسان می‌شود؟

جواب این پاسخ از سویی کارشناسان واضح است و گفته شده در حال حاضر شواهدی وجود ندارد که کرونا ویروس جدید از طریق نیش حشرات منتقل شود. برخی از انواع کرونا ویروس‌ها ازجمله این نوع، می‌توانند از طریق حیوان به انسان و سپس از انسان به انسان منتقل شوند.

در حال حاضر، اطلاعاتی درباره احتمال انتقال ویروس «2019-nCoV» از طریق گزیدن پشه در دسترس نیست. به همین دلیل دولت چین تصمیم گرفت تا تجارت و خوردن حیوانات وحشی را برای مقابله با شیوع کرونا ویروس ممنوع کند. این ممنوعیت در مورد حیوانات وحشی که در باغ وحش نگهداری می شوند و پرورش می یابند، اعمال می شود.

طبق گفته دانشمندان سازمان صحی جهان، تجزیه و تحلیل ژنتیکی كرونا ویروس به این نتیجه رسیده است كه خفاش ها یك منبع عفونت احتمالی هستند.

البته در حال حاضر، هیچ شواهدی مبنی بر ابتلای حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه به ویروس کرونا وجود ندارد. اما همیشه بهتر است که پس از هر تماسی با حیوانات خانگی، دستان خود را با آب و صابون بشویید. این اقدام شما را در برابر باکتری‌های مشترک بین حیوانات خانگی و انسان‌ها محافظت می‌کند.

انتهای پیام/۴۰۸۲/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *