حرکت تناوبی آمار مبتلایان کرونا حول محور هزار نفر/ با وجود بازگشایی اصناف، مردم همچنان رعایت کنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مقایسه شیوع کرونا در ایران/ سه‌شنبه 9 اردیبهشت

به گزارش خبرنگار پزشکی و بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، هر چند سه رقمی شدن آمار مبتلایان جدید کرونا موجی از خوشحالی حرکت به سمت مهار بیماری را ایجاد کرد؛ اما امروز مجدداً آمار مبتلایان جدید با عدد ۱۱۱۲ از محور هزار نفر عبور کرد. بدون شک همه نمودارهای مرتبط با رفتار انسانی در حرکت صعودی یا نزولی خود تناوب‌های بسیاری دارند و به‌صورت خطی جابجا نمی‌شوند و می‌توان آمار امروز را نیز یک تنش موقت و کوتاه در سیر نزولی آمار مبتلایان کرونا در کشور دانست.

گفتنی است محققان همچنان تأکید دارند مهم‌ترین و مؤثرترین عامل کاهش آمار مبتلایان روزانه کرونا رعایت صحیح اصول ایمنی و بهداشت فردی و جمعی و احترام به اصل فاصله‌گذاری اجتماعی است و تنها راه تحقق مهار بیماری در کشور تداوم همکاری همه اقشار اجتماعی است.

از دیگر سو اما خوشبختانه آمار بهبودیافتگان جدید کماکان با عدد یک هزار و ۵۰۶ نفر همچنان بیش از عدد مبتلایان جدید است و ادامه روند موجود نویدبخش پیروزی ملت ایران بر کرونا است.


بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت/ بهبودیافتگان ۷۲۴۳۹ و مبتلایان ۹۲۵۸۴ نفر+جزئیات


در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای ۱۱۱۲ نفر دیگر از هموطنان به کرونا آمار کل مبتلایان به عدد ۹۲ هزار و ۵۸۴ نفر و در همین بازه زمانی با بهبود یافتن یک هزار و ۵۰۶ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کرونا آمار کل بهبودیافتگان کشور به عدد ۷۲ هزار و ۴۳۹ نفر رسید.


همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ نفر از مبتلایان کرونا جان خود را از دست دادند که به نسبت آمار ۹۶ نفری روز گذشته کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد. تاکنون جمعاً ۵ هزار و 877 نفر در کشور در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند و همچنین 2 هزار و 983 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند که این آمار نیز برای اولین بار در یک ماهه گذشته به زیر 3 هزار نفر رسیده است.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون در ایران ۴۴۲ هزار و ۵۹۰ تست تشخیص کرونا در کشور صورت گرفته است.

انتهای پیام/۴۱۴۵/پ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *