حداکثر کنترل در ایام عید فطر اعمال شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از استماع گزارش سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کشور در زمینه مقابله با کرونا و رشد حدودی بیماری در برخی استان‌ها به‌واسطه عدم رعایت دستورالعمل‌ها، بر ضرورت حضور فعال و اطلاع‌رسانی و آگاه بخشی به مردم مبنی بر ضرورت تداوم رعایت شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی تا کنترل و قطع کامل زنجیره شیوع بیماری و بازگشت این مناطق به وضعیت سفید تأکید کرد.

‎رئیس‌جمهور همچنین از وزیر بهداشت خواست تا با توجه به احتمال افزایش سفرها و رفت‌وآمد مردم در ایام عید فطر، آمادگی‌های لازم برای اجرا و رعایت دستورالعمل‌ها و فاصله‌گذاری‌های مناسب ایجاد شود.

روحانی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و مباحث مطرح شده در جلسه رؤسای کمیته‌های این ستاد درباره بازگشایی بقاع متبرکه و کسب‌وکارهای باقی مانده، گفت: باید در زمینه اطلاع‌رسانی دقیق، اجرای دستورالعمل‌ها در کسب‌وکارها و نظارت بر آن‌ها آمادگی لازم در تمامی بخش‌های مرتبط ایجاد شود.

رئیس‌جمهور افزود: باید با توجه به اینکه امکان از بین رفتن کامل کرونا در ماه‌های آینده وجود ندارد، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تلاش کنیم تا ضمن حفظ سلامت مردم، بتوانیم شرایط کسب‌وکار و امورات زندگی آنان را نیز تأمین کنیم.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *