جزئیات فوت بیمار ۴۱ساله در بیمارستان امام

تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۳

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، صدف علیپور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به درج گزارشی درخصوص مرگ یک بیمار که مورد عمل جراحی شکستگی بینی قرارگرفته بود گفت: «آقای خداوردی، ۴۱ساله،۱۱ماه پیش به‌دلیل انحراف سپتوم و شکستگی بینی به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه کرد. ایشان توسط یکی از اساتید جراحی گوش حلق و بینی بیمارستان، زیر بیهوشی عمومی مورد جراحی قرار گرفت.»
وی افزود: ع«مل جراحی به‌خوبی انجام و بدون عارضه به اتمام رسید و بیمار پس از به هوش آمدن کامل به ریکاوری منتقل شد. بیمار در ریکاوری، دچار تشنج با افت سطح هوشیاری شد که بلافاصله با حضور اساتید بیهوشی و جراحی مربوطه، تشنج اولیه بیمار کنترل شد.»
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «با شروع مجدد تشنج استاد متخصص مغز و اعصاب بر بالین بیمار حاضر شد و با صحه تشنج بیمار، درمان‌های لازم برای بیمار آغاز شد. به دلیل مشخص نبودن علت تشنج، بیمار بلافاصله با آمبولانس از ریکاوری به واحد تصویربرداری بیمارستان منتقل و CTscan انجام شد که علتی برای تشنج مشخص نشد و سپس به دلیل ادامه تشنج‌ها، به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد و درمان‌های وی تحت نظر اساتید فوق تخصص ICU و متخصص مغز و اعصاب، ادامه یافت. علی‌رغم انجام تمام اقدامات تشخیصی و درمانی متاسفانه تشنج‌های بسیار مقاوم به درمان بیمار به مدت حدود ۱۰روز ادامه یافت.»
وی افزود: «علت تشنج بیمار در ریکاوری برای پزشکان معالج دقیقاً معلوم نیست. تمام بررسی‌های تصویربرداری انجام‌شده شامل چندین نوبت CT scan و MRI علت تشنج‌های بسیار مقاوم بیمار را مشخص نکرد. قابل‌ذکر است که در تعدادی از بیماران دچار تشنج، علت اصلی علیرغم تمام بررسی‌ها تشخیص داده نمی‌شود. ازلحاظ علمی، برخی علل نادر برای علت تشنج را می‌توان مطرح نمود که با احتمال کمی ممکن است در بررسی بافت و ارگان بعدی مشخص شود.»
علیپور با اشاره به اینکه پس از کنترل تشنج‌ها و با توجه به مراقبت ممتد در بخش ویژه، روند بسیار کند بهبودی بیمار و ریکاوری مغز به‌کندی آغاز شد، گفت: «لیکن وضعیت غیرقابل‌کنترل اولیه، عوارض مغزی برای بیمار به‌جا گذاشته بود. به دلیل طولانی شدن مدت بستری در ICU، بیمار در چند نوبت دچار عفونت‌های شدید و مقاوم شد که با استفاده از داروهای آنتی‌بیوتیکی قوی درمان و کنترل گردید. در سیر عفونت اخیر که به دلیل بستری طولانی بیمار بسیار شدید و مقاوم به داروهای مختلف بود، علیرغم درمان‌های صورت گرفته، متاسفانه بیمار فوت کرد.»

وی اظهار داشت: «درحال حاضر جسد بیمار جهت کالبدشکافی به پزشکی قانونی ارسال شده و پرونده بیمار نیز در آن سازمان درحال بررسی است و ما منتظر نتایج بررسی‌های انجام شده در پزشکی قانونی هستیم.»


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه

نام :   
ایمیل : 


کد امنیتی :  
   

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *