جدیدترین پیش‌بینی‌ها از ادامه روند صعودی قیمت طلا

به گزارش بانک مردم از بورس کالای ایران، تازه ترین نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی حاکی است که روند صعودی قیمت طلا طی هفته آتی نیز ادامه خواهد یافت. بر اساس این گزارش، البته در نظرسنجی این هفته کمتر از ۵۰ درصد کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده اند.

آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه جولای ۲۰۹ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم فراتر از انتظارات اولیه بوده است. این مساله موجب شده است تا قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو شود.

بهبود اوضاع اشتغال آمریکا موجب شده تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده بیشتر شود. ۱۷ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی شرکت کرده اند که از این تعداد ۸ نفر معادل ۴۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

۷ نفر معادل ۴۱ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت و ۲ نفر دیگر معادل ۱۲ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نمی کند. در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز هم ۷۱۴ نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز ۳۴۲ نفر معادل ۴۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبر خواهد شد. ۲۷۲ نفر معادل ۳۸ درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند و ۱۰۰ نفر معادل ۱۴ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی هفته گذشته ۷۱ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۵ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. از ابتدای امسال تاکنون ۶۶ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و ۶۴ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره قیمت طلا درست بوده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که کاهش قیمت طلا پس از انتشار آمارهای اشتغال آمریکا موقتی خواهد بود و قیمت این فلز گرانبها طی روزهای آینده بار دیگر افزایش خواهد داشت.

برخی تحلیلگران نیز پیش بینی می کنند که احتمال کاهش قیمت طلا تا سطح ۱۲۵۰ دلار در هر اونس وجود  دارد. اگر این سطح حمایتی شکسته شود احتمال افت بیشتر قیمت جهانی این فلز گرانبها وجود دارد.

طلا

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *