تولید ۱۳۰۰ دستگاه پابند الکترونیکی و بهره‌برداری از آنها در ۱۰ استان کشور

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رحیم مطهرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت استفاده از پابند الکترونیک، گفت: چندین سال بود که موضوع پابند الکترونیک در نظام ما مطرح و قانون آن توسط مجلس به تصویب رسیده بود و قوه قضاییه هم علاقمند بود که این طرح را اجرایی کند که تا سه سال پیش اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته بود.

وی افزود: بنیاد تعاون زندانیان وارد عرصه شد و با کمک معاونت فناوری اطلاعات قوه قضاییه سرمایه گذاری  طرح پابند الکترونیک  را انجام دادیم، در تولید و بهره برداری آن کمک کردیم و در حال حاضر ۱۳۰۰ دستگاه پابند الکترونیکی را تولید کردیم و در ۱۰ استان کشور در حال بهره برداری است و گسترش هم می یابد.  

مطهرنژاد تصریح کرد: گرچه زندانیان به کارهای الکترونیکی هم ورود کرده‌اند اما برای پابند الکترونیک از دانشگاهیان دانشگاه شریف استفاده کردیم و آن را جلو بردیم.

وی با یادآوری اینکه وظیفه مراقبت بعد از خروج زندانیان در سازمان زندان‌ها تعریف شده است، گفت: این اقدام بسیار خوب است که از سالیان گذشته شروع شده است ولی اعتباراتی که از طریق دولت و مجلس و … به این موضوع داده شده کم است. اگر آن اعتبارات رشد کند، حتما اشتغال بیشتری برای زندانیان بعد از آزادی را خواهیم داشت؛ لذا بهتر است که  مردم و خیرین در این امر پیش قدم شوند و اگر در کشور ما سوء پیشینه ندیده گرفته شود فرصت شغلی بیشتری برای زندانیان فراهم می‌شود.  

انتهای پیام 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *