تولید ماده مخدر شیشه ۸ برابر شده است/ رکورد کشف مواد مخدر در بازه ۸ ماهه

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، اسکندر مؤمنی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در سالن شهیدان شکاری ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز کشور مرهون از جان‌گذشتگی، ایثار و رشادت‌های شهیدان، جانبازان و دلاورمردان بسیجی است، اظهار کرد: تشکیل بسیج مستضعفان، ناشی از حکمت و تدبیر الهی و هدفش بقا و حفظ تمامیت ارضی کشور و انقلاب اسلامی بود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اگر بسیج در زمان هشت سال جنگ تحمیلی نبود، سرنوشت کنونی کشور به گونه‌ای دیگر رقم ‌می‌خورد، گفت: از زمان شکل‌گیری بسیج به فرمان حضرت امام (ره) شاهد نقش‌آفرینی بسیج در اکثر صحنه‌های نظام و انقلاب بوده‌ایم که از نمونه‌های آن علاوه بر دوران دفاع مقدس، می‌توان به فتنه اخیر آبان ۹۸ اشاره کرد.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب و مدعیان حقوق بشر، فردی را که در اروپا و آمریکا چاقو به دست بگیرد و چند نفر را بکشد، «تروریسم» می‌نامند اما اگر افرادی در ایران مردم را به رگبار ببندند، اموال عمومی و مردمی را به آتش بکشند، آنها را «مردم مبارز» می‌نامند، از آنها حمایت می‌کنند و وقیحانه می‌گویند حق مردم ایران نیست که اینترنت نداشته باشند، این در حالی است که خودشان همه چیز از حق حیات گرفته تا دارو را تحریم می‌کنند.

مؤمنی درباره ساماندهی معتادان نیز خاطرنشان کرد: در اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر که اولویت کوتاه مدت ستاد مبارزه با موادمخدر است، به پیشرفت نسبی رسیده‌ایم و برخی نقاط آلوده کشور را که پاتوق اصلی معتادان بود، پاک‌سازی کردیم که البته این آغاز راه است و مستمراً ادامه خواهد داشت.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در حوزه مقابله با عرضه نیز اقدامات خوبی تاکنون انجام شده اما کافی نیست، متذکر شد: بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر در قبل و بعد از انقلاب در هشت ماهه هر سال، مربوط به سال‌جاری است.

وی افزود: بخش عمده کشفیات مواد مخدر مربوط به شرق و حاشیه شرق کشور و ۷۰ درصد کشفیات نیز به صورت اطلاعاتی است و تعداد شهدای مبارزه با مواد مخدر نیز، ۸۰ درصد کمتر شده است. بر اساس آمار سازمان ملل، کشت مواد مخدر در سال گذشته کمی کمتر شده است یعنی کشفیات افزایش و تولیدات نسبت به سال ۲۰۱۷، کمی کاهش یافته است.

مؤمنی عنوان کرد: درباره ماده مخدر شیشه، با ورود پیش‌سازها به افغانستان شاهد افزایش ایجاد کارگاه‌ها و لابراتوارهای تولید موادمخدر صنعتی بودیم که تولید آن ۶ تا هفت برابر شده که باید تمام بخش‌ها تلاش کنند تا با اثرگذاری و حساس کردن آن در مجمع مرتبط بین‌المللی، این شاخص را کاهش دهیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در حوزه رسانه نیز برنامه‌های دیداری و شنیداری ارتقا یافته و امروز ستاد مبارزه با موادمخدر دارای یک برنامه ثابت در تلویزیون به نام «یاریگران» است و به هدفش که تبدیل شدن پیشگیری از اعتیاد به گفتمان مسلط در جامعه است، پیش رفته است. باید مخاطب را شناخت و بر اساس ذائقه مخاطب برنامه ساخت و همچنین از ظرفیت تمام رسانه‌های در حوزه پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد.

وی با بیان اینکه پژوهش‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر باید کاربردی باشند تا دست‌اندرکاران، مجریان و متولیان از آن استفاده کنند، اولویت پایدار ستاد مبارزه با مواد مخدر را پیشگیری نامید و گفت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد و اجرای طرح «یاریگران زندگی» اقدامات خوبی در حال انجام است تا از اعتیاد افراد سالم جامعه پیشگیری شود، چرا که اعتیاد یک نفر، فقط خودش را درگیر نمی‌کند بلکه خانواده‌اش را هم درگیر مشکلات و هزینه‌های آن می‌کند.

به گفته مؤمنی، ۶۶ درصد مردم اعلام آمادگی کرده‌اند که تمایل دارند در حوزه پیشگیری از اعتیاد همکاری کنند لذا همدلی و یکپارچگی در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *