توضیحات معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد درباره شیوه‌نامه جدید تخصیص یارانه مطبوعات

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، محمد خدادی گفت: دنبال محدود کردن رسانه‌ها نیستیم اما صرف اینکه رسانه نامش رسانه باشد و چاپ شود، یارانه دریافت نخواهد کرد.

وی افزود: چهار اولویت را مشخص کرده‌ایم و در پیش‌نویس شیوه‌نامه جدید تخصیص یارانه مطبوعات درج کردیم؛ اقتصاد، فرهنگ و جامعه، امنیت ملی و سیاست خارجی. رسانه‌هایی که در این موضوعات فعال باشند و تولید محتوای موثر داشته باشند، در اولویت دریافت یارانه هستند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این اولویت‌ها، یعنی هدفمند شدن در جهت محتوا و تولید محتوای رسانه‌ای. یعنی رسانه مولد شود، بستر تبادل باشد و در حقیقت صدای افکار عمومی باشد.

خدادی ادامه داد: جزئیات این شیوه‌نامه هم که منتشرشده بر چند اصل استوار است؛ اول ضریب نظم در انتشار، که قبلا تا ۳۰ درصد هم قابل پذیرش بود اما الان در مرحله اول ۷۰ و بعد ۹۰ درصد اعلام شده است یعنی اگر یک روزنامه از ۱۰۰ روز فقط ۳۰ روز منتشر شود، مشمول حمایت نمی‌شود. دیگری گستره توزیع است که گسترده توزیع سراسری یعنی ۳۱ استان نه تعداد محدودی استان و نکته سوم محتوا و ضریب کیفی رسانه است.

انتهای پیام/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *