توزیع ۱۲ هزار چادر بین سیل‌زدگان/ راه ارتباطی ۲۵ روستا قطع است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

موسی خادمی در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده استان لرستان و اقدامات صورت گرفته در شهرستان پلدختر و معمولان با بیان اینکه درحال حاضر با تلاش نهادهای ذیربط مشکلات مربوط به آب، برق و گاز حل شده است، اظهار کرد: با تلاش نهادهای امدادی و دولتی در حوزه برق، آب و گاز مشکل اساسی وجود ندارد، اما سیلاب اخیر خسارت بسیاری به راه‌ها و جاده‌های استان لرستان وارد کرده است و بیش از ۷۰۰ پل در استان دچار مشکل شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ترمیم جاده‌ها و پل‌ها زمان‌بر خواهد بود، تصریح کرد: البته نیروهای امدادی از همان دقایق ابتدایی حادثه، اقدامات خود را آغاز کردند و با کمک ارتش و سپاه پل‌های موقتی برای تردد افراد درنظر گرفته شده است؛ مهمترین مشکل ما در مناطق سیل‌زده فاصله بین اسکان اضطراری با اسکان دائمی است که نگرانی مردم را در پی داشته است.

وی ادامه داد: برخی از مردم علاوه بر از دست دادن خانه‌های خود، زمین‌های خود را نیز از دست داده‌اند و ما به‌دنبال پرداخت کمک هزینه به این افراد هستیم؛ همچنین بنا داریم تا زمین‌های جدیدی را به این افراد بدهیم تا مراحل ساخت و ساز خانه‌های جدید آغاز شود.

خادمی اظهار کرد: برخی از افراد نیز می‌توانند با پرداخت کمک هزینه‌های دولت، موضوع اجاره خانه را دنبال کنند تا خانه‌های اصلی ساخته شود، اما ما هرگز موضوع کانکس را توصیه نمی‌کنیم چراکه شرایط زندگی در کانکس بسیار دشوار است؛ از طرفی برخی از روستاهای ما به‌طور کامل تخریب نشده است، لذا بنا داریم خانه‌های این روستاها را ترمیم و برخی از مردم را به آنجا انتقال دهیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه درحال حاضر سیل‌زدگان در کمپ‌ها و چادرهای هلال احمر ساکن هستند، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۲ هزار چادر امدادی بین سیل‌زدگان توزیع شده است و ما از این نظر کمبودی نداریم.

وی درباره قطع بودن راه‌های مواصلاتی روستاها به مرکز استان لرستان گفت: درحال حاضر ارتباط بیش از ۲۵ روستا با مرکز استان قطع است و تلاش راهداری برای برقراری ارتباط همچنان ادامه دارد.

خادمی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با تلاش دولت، سپاه، ارتش و نیروهای جهادی، شرایط سیل‌زدگان به حالت عادی خود برگردد.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *