توافق همسر نتانیاهو با دادستان برای حل پرونده فساد مالی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد سارا نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم که در پرونده اختلاس و سوء استفاده از قدرت در ژوئن ۲۰۱۸ مجرم شناخته شده بود، برای کاهش مجازات با دادستان به توافق رسید.

بر این اساس، سارا نتانیاهو مبلغ ۸۵ هزار یورو، پول متعلق به مالیات دهندگان را برای خرید غذا اختصاص داده بود و به دروغ گفته بود در اقامتگاه رسمی نخست وزیر، آشپزی حضور نداشته است.

وی با دادستان توافقی منعقد و اعتراف کرده که حدود ۴۴ هزار یورو بدون مجوز خرج کرده است. وی پذیرفته است که مبلغ ۱۱ هزار یورو به حساب خزانه واریز کند و مبلغ ۳ هزار یورو به عنوان جریمه بپردازد.

بر اساس این توافق، مجازات اختلاس که می تواند سنگین باشد به مجازات استفاده از منابع مالی عمومی بر اثر اشتباه تقلیل یافته است. سارا نتانیاهو متهم است که بین سپتامبر ۲۰۱۰ (مهر- آبان ۸۹) و مارس ۲۰۱۳ (اسفند ۹۱-فروردین ۹۲)، صدها وعده غذایی برای خود، برای اعضای خانواده و برای مهمانانش از رستوران های معروف قدس سفارش داده است. این توافق در حالی اعلام می شود که بنیامین نتانیاهو به دنبال انتخابات مجلس، در روز ۹ آوریل (۲۰ فروردین) از تشکیل ائتلاف ناکام مانده است. نتانیاهو نیز دارای سه پرونده فساد است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *