تهران در دو روز گذشته یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان بود/ دولت و شهرداری ظرفیت حمل و نقل عمومی را افزایش دهند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محسن هاشمی در آغاز جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تهران در این چند روز اخیر یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان بود، اظهار کرد: آلودگی کلانشهرها فارغ از مسائل جوی، به منابع آلاینده بستگی دارد.

وی با اشاره به این مطلب که منابع آلاینده‌ شهر تهران، تولید انرژی گرمایشی منازل، ادارات و خودروهاست، ادامه داد: در ارتباط با وضعیت گرمایشی، راه‌هایی از جمله تبدیل انرژی الکتریسیته به گرما مطرح است که وزارت نفت با آن موافق نیست و معتقد است که دو بار تبدیل انرژی راندمان را پایین می‌آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: شهر تهران دارای شبکه مویرگی گاز طبیعی است و این موضوع در زمان بحران می‌تواند خطرناک باشد، بنابراین از کمیسیون سلامت می‌خواهم در ارتباط با خارج کردن بحث گاز و سوخت فسیلی از شهر بررسی‌های لازم را انجام دهد و در صورت لزوم، این موضوع در شورای استان‌ها مطرح، تدوین لایحه و طرح در مجلس هم مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی در ارتباط با بحث خودروها نیز گفت: راه‌حل مناسب در این زمینه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک است.

وی اذعان کرد: هم در دولت و هم در شهرداری می‌بایست برای افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی کار شود و خودروسازان نیز باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/۴۱۰۵/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *