تهرانی‌ها امروز از فعالیت‌های خارج از منزل پرهیز کنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

لیلا نظری در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با وضعیت کیفیت هوای تهران اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافت‌‌ شده از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، میانگین ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۱۱ با شاخص ۱۲۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. (شاخص هم‌اکنون در ساعت ۱۲:۰۰ با ۱۰ واحد کاهش و با عدد ۱۱۳ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است)

وی با بیان این‌که کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تا به امروز ۲۵ روز پاک، ۱۷۷ روز سالم، ۲۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها بوده است، افزود: بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای تهران با دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد بوده و وزش باد (با بزرگی بالاتر از ۱٫۴ متر بر ثانیه) به‌ سمت شمال در جریان است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در صبح روز پنج‌شنبه ۱۶ آبان ماه با افزایش تردد خودروها جو آرام و آسمان غبارآلود شرایط برای تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق فراهم کرده و در اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

نظری اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار به‌همراه اوج ترافیک شبانگاهی شرایط ناسالم را به‌همراه داشته باشد ولی با افزایش سرعت باد در نخستین ساعات روز جمعه از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل کاسته خواهد شد.

وی در پایان از شهروندان خواست تا امروز از هرگونه فعالیت خارج از منزل که طی مدت چند ساعت انجام می‌شود و نفس کشیدن را از حالت طبیعی خارج می‌کند (همچون دویدن) پرهیز کنند. در این وضعیت بیماران قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در معرض آسیب‌پذیری بیشتر هستند.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *