تهرانفر قائم مقام بانک صادرات عضو جدید صندوق توسعه ملی شد+سوابق اعضای جدید صندوق

کد خبر : ۳۴۲۵۶
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: حمید تهران‌فر معاون نظارتی سابق بانک مرکزی که دو هفته پیش به عنوان قائم مقام و عضو هیات مدیره بانک صادرات معرفی شده بود امروز به عنوان عضو جدید هیات‌عامل صندوق توسعه ملی معرفی شد!

به گزارش بانک مردم، حمید تهرانفر هفته دوم مرداد ماه به عضوین هیات‌مدیره بانک صادرات درآمد و هم‌اکنون قائم‌مقام بانک صادرات است و همزمان به عنوان عضو هیات‌عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شد.

تهرانفر تا بهار امسال به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی فعالیت می‌کرده است و قبل رفتن به بانک صادرات، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز بوده است. وی سمت مدیریت اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را در کارنامه دارد و حالا با عضویت در صندوق توسعه ملی سابقه بانکی خود را پر‌بارتر از گذشته کرده است.

به گزارش بانک مردم، در جلسه هیات امناء صندوق توسعه ملی که صبح شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد، بر مبنای ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه، ۵ عضو جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح و با رای اعضاء هیات امناء انتخاب شدند.

در این جلسه آقایان احمد دوست حسینی، علیرضا صالح (معاون امور مجلس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور)، حمید تهرانفر، حمید رضا تیموری و علیرضا ساعدی به عنوان اعضاء جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شدند.

همچنین با تصویب هیات امناء احمد دوست حسینی نیز به عنوان رییس جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شد.

صندوق با انتقادات بسیار کامل شد

برگزاری جلسه هیات امنای صندوق توسعه و انتخاب ریاست و اعضای آن در حالی امروز با حضور افرادی چون حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور برگزار شد که پیش از این احمد دوست حسینی دهم مرداد ماه حکم ریاست خود بر صندوق توسعه ملی را از روحانی دریافت کرده بود. اما این انتصاب با برخی از واکنش‌ها ازجمله واکنش دادستان کل کشور مواجه شده بود.

محمدجعفر منتظری شیوه انتخاب دوست حسینی را مغایر قانون دانسته و گفته بود «قبل از اینکه رئیس صندوق انتخاب شود باید هیئت عامل انتخاب شوند که ۵ نفر هستند و باید در هیئت امنا شناسایی شوند تا مشخص شود واجد شرایط هستند یا خیر، سپس از بین این افراد یک نفر به‌عنوان رئیس انتخاب می‌شود. این در حالی است که جلسه هیئت امنا تشکیل نشده و این پنج نفر معرفی نشدند اما یک‌مرتبه با صورت‌جلسه‌ای مواجه شدیم که به‌صورت دستی آن را گرداندند و در آن مطرح شده بود آقای دوست‌حسینی به‌عنوان رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شده است. »

دادستان کل کشور از نامه‌نگاری با رئیس جمهور خبر داده بود. اکنون به نظر می‌رسددولت برای حل این مشکل و رفع هرگونه شائبه جلسه هیات امنای صندوق را برگزار کرده و ۵ عضو هیات عامل شامل احمد دوست حسینی، علیرضا صالح، حمید تهرانفر، حمید رضا تیموری و علیرضا ساعدی را انتخاب و سپس احمد دوست حسینی را به عنوان رئیس صندوق برگزیده است.

آن‌طور که دوست حسینی خبر داده این جلسه با حضور بیشتر اعضای هیات امنای صندوق و از جمله دادستان کل کشور برگزار شده است و به این ترتیب انتخاب دوست حسینی وجهه قانونی گرفته است.

سوابق اعضای جدید

حمید تهرانفر در کارنامه خود معاون نظارتی سابق بانک مرکزی را دارد؛ وی چندی پیش به عنوان قائم مقام بانک صادرات ایران منصوب شده بود. علیرضا صالح نیز تا پیش از این، معاونت امور مجلس، استان ها و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور را بر عهده داشت.

حمیدرضا تیموری دیگر عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی، سابقه فعالیت در دیوان محاسبات کشور را دارد و پیش از این معاون پارلمانی دیوان بود. علیرضا ساعدی که به عضویت هیات عامل صندوق توسعه ملی درآمده است، پژوهشگر اقتصادی است.

 

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *