تهدید آسیب سیل را به فرصت تعلیم و تربیت تبدیل می‌کنیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش:

رضا مددی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش‌وپرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا؛ با اشاره به اینکه حوادثی مانند سیل و زلزله در کشور ما بسیار رخ می‌دهد، گفت: در این حوادث یکی از جاهایی که به‌سرعت تحت تأثیر قرار می‌گیرد فضای تعلیم و تربیت و مدارس و دانش آموزان ما هستند.

وی با اشاره به اینکه جامعه بزرگ ۱۵ میلیون نفری دانش آموزان و ارتباط گسترده با خانواده آنان از ظرفیت‌های مهم آموزش‌وپرورش است، افزود: در سیل اخیر جنوب و جنوب شرق کشور و در اتفاقات مشابهی که ابتدای سال در لرستان، خوزستان و گلستان رخ داد، مدارس کشور و دانش‌آموزان آسیب‌های جدی دیدند. سیاست وزارت آموزش‌وپرورش بر این است که در حوادث غیرمترقبه این‌چنینی بلافاصله وارد عمل شود و از همه ظرفیت‌های موجود فرهنگی، اجتماعی و امکانات موجود خود در سراسر کشور استفاده کرده و شرایط به وجود آمده در اتفاقات طبیعی را تبدیل به فرصتی برای تعلیم و تربیت کشور تبدیل می‌کنیم .

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش ادامه داد: از رهگذر این فعالیت‌ها تقویت حس نوع‌دوستی و وطن‌دوستی را دنبال کرده و تلاش می‌کنیم امکانات آموزش‌وپرورش کشور را برای رفع مشکلات مناطق آسیب‌دیده بسیج کنیم.

مددی با بیان اینکه تجربه کمک‌رسانی عمومی به مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه بسیار ارزشمند است، افزود: در مورد سیل منطقه سیستان و بلوچستان، ستادی در وزارت آموزش‌وپرورش شکل‌گرفت و تقسیم‌ کاری بین همه معاونت‌های این وزارتخانه ایجاد شده است تا با بسیج همه امکانات از 31 استان در زمینهٔ آموزشی و پرورشی، سلامت، تجهیز امکانات، ساخت و تعمیر مدارس، کاستی‌ها و نواقصی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد رفع شود.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به تجربه ارزنده‌ای که در اتفاقات قبل شکل ‌گرفته امیدواریم در این مرحله نیز کمک‌ها و امکانات چشم‌گیری برای این مناطق آسیب‌دیده  گسیل شود.

انتهای پیام/۴۱۴۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *