تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران که با حضور عطایی مدیرکل امور خدمات شهری، افندی‌زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهرداران مناطق ۷،۱۳،۱۵،۱۶و ۲۰، رفیع مدیرکل امور فرهنگی معاونت اجتماعی، فاطمیان‌پور سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان زیباسازی، شرکت شهربان، سازمان بسیج، حراست و بازرسی حوزه خدمات شهری، معاونین خدمات شهری مناطق ۷،۱۲،۱۳،۱۴،۱۵،۱۶ و۲۰، شرکت مترو، سازمان تاکسیرانی، سازمان اتوبوسرانی، روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری تهران و… برگزار شد؛ بر برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران تأکید کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.

در این جلسه یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط معاونت حمل و نقل و ترافیک،شهرداران مناطق۷،۱۳،۱۵،۱۶ و ۲۰، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان‌ها، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج، سازمان بازرسی و… در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز هم‌چون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، مسیر شماره یک : میدان امام حسین (ع) ، خیابان هفده شهریور، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره دو: حرم مطهر امام‌زاده حسن (ع) خیابان امین الملک، خیابان قزوین، میدان حق‌شناس، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره سه : مسجد جامع جمهوری، بزرگراه نواب، میدان حق‌شناس، میدان بهمن، خیابن شهید رجایی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مناطق درگیر در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران مناطق ۷،۱۲،۱۳،۱۴،۱۵،۱۶ و۲۰ هستند و معاونت حمل و نقل و ترافیک (مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی) نقش محوری را در جابه‌جایی راهپیمایان مراسم اربعین حسینی بر عهده دارند.

یزدانی با بیان این‌که سازمان آتش نشانی با استقرار خودروهای سبک و سنگین و… در این مراسم در آماده باش کامل است، گفت: نیروهای سازمان آتش نشانی در نقاط تعیین شده مستقر و  تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی در طول مسیر پیاده روی در آماده باش کامل هستند و در صورت نیاز خدمات‌رسانی خواهند کرد. هم‌چنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است.

وی در ادامه افزود: فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح ها و تبلیغات فرهنگی بر روی بیلبوردها و پل‌های عابرپیاده در سطح شهر تهران و نیز مسیرهای پیاده روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد.

یزدانی با بیان این‌که در مسیرهای پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران موکب هایی توسط گروه‌های مردمی برپا و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت. هم‌چنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت‌های خیرین استفاده خواهد شد.

معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابه‌جایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابه‌جایی راهپیمایان محترم ؛ مترو با کاهش سرفاصله حرکت قطارها به ویژه در خط ۱ و ۲ به شکل رایگان به راهپیمایان عزیز خدمات رسانی خواهد کرد. هم‌چنین سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز در مسیرهای پیش بینی شده و با آمادگی کامل در خدمت راهپیمایان محترم خواهند بود.

وی در ادامه به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم بخشی در مسیرها و نقاط  و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد. هم‌چنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این‌که سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهد پرداخت، گفت:هم‌چنین در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ هایی نیز جهت جمع آوری پسماند خشک و تر پیش بینی شده است.

به گفته یزدانی انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی مسير پیاده‌روی روز اربعين با همكاری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶و ۲۰ و سازمان‌های زيباسازی، مديريت پسماند و بوستان‌ها، فضاسازی محیطی طول مسیر، برپایی ایستگاه صلواتی توسط حوزه بسیج مناطق، حذف زوائد فیزیکی و رفع نا ایمنی‌ها، رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر، نظافت و پاکسازی طول مسیر، شناسایی نقاط ناایمن و ابلاغ به مناطق مربوطه جهت رفع مشکلات اعلام شده، تأمین اتوبوس‌های مورد نیاز و هم‌چنین آمادگی صد درصدی شرکت مترو و… از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران هستند.

انتهای پیام/۴۱۲۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *