تلفات ائتلاف سعودی در یمن: ۷۵ تن کشته و زخمی شدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش
خبرگزاری مهر، سخنگوی نیروهای مسلح یمن (صنعاء) اعلام کرد که نیروهای این کشور به رغم حملات هوایی ائتلاف سعودی در سیزدهمین روز از اعلام آتش‌بس ادعایی، حملات زمینی این ائتلاف را دفع کرده‌اند.

سرتیپ «یحیی سریع» چهارشنبه‌شب در حساب توییتری نوشت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز موفق شدند چهار حمله زمینی و تلاش برای نفوذ به مناطق تحت سیطره ارتش یمن در جبهه‌های مرزی و استان‌های الجوف، البیضا و تعز را دفع کنند.

او گفت که حملات زمینی ائتلاف سعودی از نیمه شب دیروز (سه شنبه) آغاز و تا صبح امروز چهارشنبه ادامه داشت و تمام این حملات ناکام ماند و متجاوزان متحمل خسارت جانی و همچنین تجهیزاتی شدند.

سخنگوی ارتش یمن تعداد کشته شدگان نیروهای ائتلاف سعودی را ۳۰ نفر و زخمی‌ها را ۴۵ نفر اعلام کرد و گفت که در جریان دفع حملات چهارگانه، شماری از خودروهای زرهی منهدم شده و متجاوزان مجبور به عقب‌نشینی شدند و بنابراین دستاوردی نداشتند.

سرتیپ یحیی سریع همچنین گفت که ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته دو عملیات با هدف نفوذ به مناطق تحت سیطره نیروهای یمنی در استان شمالی صعده انجام دادند که با مقاومت نیروهای یمنی، نیروهای متجاوز، با دادن چند کشته و زخمی عقب نشینی کردند.

وی در ادامه افزود که ائتلاف سعودی طی یک روز گذشته، ۳۵ حمله هوایی در استان‌های مأرب و الجوف (مرکز یمن) و جبهه‌های مرزی انجام داد که ۲۳ حمله از این حملات در دو منطقه مجزر و صراوح استان مأرب بوده است.

شایان ذکر است که ائتلاف سعودی از ۲۱ فروردین سال جاری اعلام کرده است که حملات به یمن به مدت دو هفته به صورت یکجانبه متوقف خواهد شد و در صورت استقبال طرف مقابل این توقف حملات قابل تمدید است؛ با این حال این مهلت زمانی، روز پنجشنبه (چهارم اردیبهشت) به پایان می رسد.

این در حالی است که بنا به اعلام نیروهای مسلح یمن و رسانه‌های خارجی از جمله روزنامه گاردین، ائتلاف سعودی در این سیزده روز حملات هوایی و زمینی را نه‌تنها متوقف نکرده، بلکه تشدید کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *