تقاضا برای وام مسکن افزایش یافت

کد خبر : ۴۰۴۶۱
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به استقبال مردم از شیوه پس انداز در خرید مسکن گفت:‌ تعداد ثبت نام کنندگان افزایش پیدا کرده و تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات در فرابورس هم افزایش یافته که نوید خوبی برای مسکن است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به استقبال مردم از شیوه پس انداز در خرید مسکن گفت:‌ تعداد ثبت نام کنندگان افزایش پیدا کرده و تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات در فرابورس هم افزایش یافته که نوید خوبی برای مسکن است.

محمد هشم بت شکن افزود : در نیمه نخست سال ارائه تسهیلات در بخش ساخت و مشارکت مدنی حدود ۱۰۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده و در بخش خرید ۶۷ درصد رشد داشته است.
وی در ادامه گفت:‌ بعد از کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم به ۸ درصد و ۹.۵ درصد با رشد سپرده گذاری در صندوق پس انداز یکم مواجه شدیم.
وی تصریح کرد: در سال گذشته متوسط افتتاح روزانه ما در صندوق پس انداز یکم برای سپرده گذاری حدود ۱۶۹ فقره بود و به محض اینکه نرخ سود تسهیلات کاهش یافت و بانک تسهیلات را پرداخت کرد امروزه متوسط افتتاح روزانه صندوق پس انداز به ۹۵۰ فقره رسیده است.
بت شکن تاکید کرد: تاکنون ۸۸ هزار نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کرده اند و هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل این صندوق پس انداز، تجهیز منابع در بانک مسکن انجام شد و دو دوره ۶ ماه طی شد و تسهیلات پرداخت کردیم.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام کنندگان سال گذشته نسبت به امسال کمتر بود ، ادامه داد: صندوق پس انداز یکم از خرداد ۹۴ شروع شد و کسانی که در خرداد ۹۴ سپرده گذاری کردند بعد از دو دوره ۶ ماهه می توانند تسهیلات دریافت کنند.
وی افزود: تعداد ثبت نام کنندگان افزایش پیدا کرده و تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات در فرابورس هم افزایش یافته که نوید خوبی برای مسکن است.
بت شکن تاکید کرد:‌ سقفی که بانک مرکزی برای یک سال یعنی از خرداد ۹۴ تا خرداد ۹۵ گذاشته ، ۸۴ هزار فقره تسهیلات است و بنابر این ما تا خرداد ۹۶ می توانیم ۱۶۰ یا ۱۷۰ هزار تسهیلات فقره پرداخت کنیم.
مدیر عامل بانک مسکن تصریح کرد: اکنون محدودیتی برای پرداخت تسهیلات نداریم و استقبال خوبی شده و است باید بیشتر مردم را تشویق به سپرده گذاری کنیم.
وی به خبرگزاری صدا و سیما گفت: ارزان ترین تسهیلات بخش مسکن متعلق به بانک مسکن است که از محل صندوق پس انداز یکم پرداخت می کنیم.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *