تعصب‌ گروهی برای رسیدن به مجلسِ شایسته باید کنار گذاشته شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین‌ نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی امروز( پنج شنبه)  در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد.  

در ابتدای این نشست آیت الله محمد علی موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز با اشاره به ابتلائات و امتحان های الهی و تلاش آدمی برای پیروز شدن در چنین امتحان هایی افزود: برنده شدن در ابتلاء و امتحان‌های سخت الهی مستلزم تحمل دشواری ها و سختی هاست و باید بدانیم که در این راه بایستی به ریسمان الهی تمسک‌بجوییم. یکی از این ابتلائات همین انتخاباتی است که پیش روی ماست و امتحان سختی است چون که به واسطه آن سرنوشت کشور و انقلاب رقم می خورد.

وی تصریح کرد: اگر انتخاب نمایندگان، انتخاب صلحاء باشد همه چیز رو به صلاح و اصلاح می رود. در این آزمون باید متمسک‌به ولایت و خط مستقیم ولایت بود تا پیروزی حاصل شود.

رئیس جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیان امام راحل مبنی بر اینکه «مجلس در راس امور است» گفت: با مجلس صالح همه مشکلات و تنگناها قابل رفع شدن است و باید که جایگاه مجلس را دریابیم. بدون تعارف باید بگوییم‌که با مجلس مطلوب، فاصله داریم و برای رسیدن به یک‌مجلس شایسته و راهگشا و گره گشا، باید تعصب های گروهی و سهم خواهی کنار گذاشته شود و از خرده گیری نسبت به یکدیگر در مجموعه جریان ارزشی خودداری کنیم تا به اتحاد و وحدت برسیم.

آیت الله موحدی کرمانی، سعه صدر را از نشانه های هوشیاری یک مومن در مسیر عبور از ابتلائات الهی دانست و افزود: در یک‌حرکت جمعی و تجمعی باید با پذیرش عام و بینش نافذ تلاش کنیم یک‌مجلس قوی، کاردان و لایق تشکیل شود و در این‌راه از تخریب و سیاسی کاری و دست زدن به شیوه های عیر اخلاقی پرهیز شود، هر چند دیگران به شیوه های غیر سالم و ترفندهای فریبنده دست زنند.

تصمیمات مهمی برای حصول ائتلاف حداکثری گرفته شده است

در ادامه نشست حجت الاسلام محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت و دبیر نشست با تمجید از حرکت عظیم و بی نظیر راهپیمایی اربعین حسینی، اربعین را تجلی وحدت و نماد قدرت امت اسلامی برشمرد و افزود: امیدواریم برکات فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی این همایش و رزمایش بزرگ‌شامل حال همه ما باشد به خصوص که در آستانه رویداد بزرگ‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی همچنین با اشاره به تحرکات مثبت و اقدامات همگرایانه ای که بین نیروهای ارزشی و انقلابی به انجام رسیده افزود: برای رسیدن به نظر واحد، شورای ائتلاف و جامعه روحانیت تلاش ها و برنامه های زیادی داشته و تصمیمات اجرایی مهمی نیز برای حصول ائتلاف و اتحاد حداکثری در نظر دارد.  

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت همچنین با اشاره به تحرکات مثبت و اقدامات همگرایانه ای که بین نیروهای ارزشی و انقلابی به انجام رسیده افزود: برای رسیدن به نظر واحد، شورای ائتلاف و جامعه روحانیت تلاش ها و برنامه های زیادی داشته و تصمیمات اجرایی مهمی نیز برای حصول ائتلاف و اتحاد حداکثری گرفته شده است.  

موسوی پور تاکید کرد: نقش و کارکرد جامعه روحانیت مبارز در فرایند فعالیت شورای ائتلاف هدایت، نظارت و داوری خواهد بود و غایت مطلوب نیز رسیدن به وحدت است و انتظار داریم به فضل الهی و به مدد تمام دوستان عزیزان در مجموعه جریان ارزشی و ولایتمدار به این مطلوب برسیم.

ائتلاف باید فراگیر باشد

در ادامه این نشست، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با ارایه گزارشی از کم و کیف تعامل و حضور جامعه روحانیت در فرایند فعالیت های شورای ائتلاف گفت: خوشبختانه در ضرورت و اهمیت دستیابی به یک ائتلاف موثر و فراگیر هیچ اختلاف نظری در میان اجزای شورای ائتلاف و تشکل های انقلابی و ارزشی وجود ندارد.

وی افزود: ما نیز به عنوان جامعه روحانیت از تمام جریان‌ها و تشکل های سیاسی انقلابی حمایت خواهیم کرد و عمیقا دنبال ائتلاف حداکثری هستیم.  

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با اعلام نظر در خصوص ضرورت های عمل و اقدام مشترک همه نیروهای ارزشی و ولایی افزود: ائتلاف باید فراگیر باشد و هدف ما تقویت نظام و حل مشکلات مردم با برخورداری از مجلسی انقلابی، صالح و راهگشا و دولتی کارآمد و دستگاه قضایی عادل و قاطع خواهد بود.

در پایان نشست حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. نیاز به یک‌مدل جامع و راهبردی سیاسی برای اقدام و عمل در عرصه انتخابات، پرهیز از آشفتگی های سیاسی و ناهماهنگی های درون جناحی، لزوم انتخاب کاندیداها بر اساس شاخص ها و نه سهم خواهی ها، اهمیت قشر خاکستری و فضای مجازی و رسانه ای، اتخاذ یک گفتمان مقبول و مطلوب مردم، پرهیز از افتادن در دام دو قطبی سازی ساختگی و تصنعی و لزوم اخلاق گرایی سیاسی در قبال اجزای جریان‌ارزشی و ولایی در زمره مهم ترین‌نکات و پیشنهاداتی بود که توسط اعضای شرکت کننده مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *