تعداد پرسنل و آمبولانس‌های اورژانس تهران استاندارد نیست

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و پزشکی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، پیمان صابریان در نشست خبری که صبح امروز به‌مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: مأموریت‌های اورژانس نسبت به قبل ۳۸ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که هیچ نیرویی به این ارگان اضافه نشده و روزانه تکنسین‌های ما بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مأموریت انجام می‌دهند.

وی افزود: روزانه بالغ بر ۹ هزار و ۵۰۰ تماس تلفنی با مرکز اورژانس صورت می‌گیرد که بیش از ۲۰ درصد آنها مزاحمت تلفنی است؛ حدود ۳ هزار و ۳۰۰ اعزام داریم که ۲ هزار و ۲۰۰ مأموریت آن در محل انجام شده و بیش از یک هزار انتقالی به بیمارستان داریم.

رئیس اورژانس تهران خاطرنشان کرد: پیش از این میانگین مدت زمان انجام هر مأموریت ۵۹ دقیقه بود که با مدیریت زمان آن را به ۵۱ دقیقه رسانده‌ایم.

صابریان تأکید کرد: در مدیریت زمان موفق بوده‌ایم و کاهش میزان زمان سبب شد که بتوانیم مأموریت‌ها را افزایش دهیم.

وی با تأکید بر اینکه ۲۵۰ آمبولانس و ۲۰۰ موتورلانس در تهران مستقر هستند، اضافه کرد: زمان رسیدن آمبولانس بر بالین بیمار ۱۴ تا ۱۶ دقیقه است که بر اساس استانداردهای جهانی زمان مناسبی است.

رئیس اورژانس تهران اضافه کرد: ۲۰۳ پایگاه اورژانس در تهران داریم که از سال ۹۶ افتتاح پایگاه‌ها در داخل شهر افزایش پیدا کرد. این در حالی است که پیش از این بیشتر پایگاه‌های اورژانس در خارج از شهر قرار داشتند.

صابریان از فعالیت امداد هوایی یاد کرد و افزود: امداد هوایی اورژانس بسیار فعال است و در همین روز گذشته با کمک آنها دو قلب از یزد به تهران منتقل و دو نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

رئیس اورژانس تهران از استفاده از کد ۷۲۴ خبر داد و گفت: سکته مغزی آمار بالایی در کشور را به خود اختصاص داده است و باید ضرورت مراجعه این بیماران به مراکز خاص مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل کُد ۷۲۴ در بیمارستان‌های دولتی راه‌اندازی شد تا این بیماران بدون فوت وقت به این مراکز منتقل شوند؛ البته روزانه بیش از ۱۰ بیمار کُد ۷۲۴ به بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی در خصوص انتقال بیمار به مراکز دولتی گفت: بر اساس پروتکل معاونت درمان، تمامی بیماران باید به مراکز دولتی منتقل شوند، مگر آنکه حال‌شان بسیار بد باشد. در آن صورت بیمار به اولین مرکز درمانی منتقل می‌شود.

صابریان اضافه کرد: بیش از ۹۵ درصد انتقال بیماران ما به بیمارستان‌های دولتی صورت می‌گیرد.

رئیس اورژانس تهران با تأکید بر اینکه هنوز تعداد نیرو و پرسنل و آمبولانس‌های تهران استاندارد نیست، افزود: بر اساس استانداردهای جهانی هر ۲۰ هزار نفر یک کُد آمبولانس نیاز دارد که بر اساس جمعیت در تهران به ۵۰۰ کُد نیاز است که تا رسیدن به این آمار هنوز فاصله زیادی داریم.

وی در خصوص آمبولانس‌های خصوصی گفت: بیمار بدحال تنها با اورژانس تهران جابه‌جا می‌شود و اورژانس خصوصی حق جابه‌جایی بیمار بدحال را ندارد. به همین دلیل وقتی آمبولانس تهران در حال آژیر کشیدن است، معنای آن این است که یا بیمار بدحال دارد و یا آنکه بر سر بالین بیمار بدحال می‌رود.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *