تظاهرات روز جمعه به مثابه همه پرسی مردمی علیه اشغالگران است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، نعیم العبودی عضو فراکسیون صادقون در پارلمان عراق به فراخوان تظاهرات میلیونی مقتدی صدر رهبر جریان صدر واکنش نشان داد.

وی افزود: این تظاهرات میلیونی به مثابه همه پرسی مردمی در مخالفت با اشغالگران است. تظاهرات روز جمعه به مثابه همه پرسی مستقیم در مخالفت با اشغالگران است.

عضو فراکسیون صادقون در پارلمان عراق بیان کرد: این فراخوانی برای همه محبین و مخلصان به کشور برای شرکت در تظاهرات با حفظ نظم است.

گفتنی است که پس از آنکه مقتدی صدر خواستار تظاهرات میلیونی ضد حضور آمریکا در عراق شد؛ صالح العراقی از نزدیکان مقتدی صدر درباره این تظاهرات گفت: روز تظاهرات یکپارچه و همگانی ما ۲۰۲۰/۱/۲۴ خواهد بود. این تظاهرات روز جمعه و در بغداد برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این تظاهرات سراسری محکومیت اشغالگری آمریکایی و کشورهای خارجی است که حاکمیت ما را نقض کرده اند. می‌خواهیم که در عراق با امنیت زندگی کنیم و با کشورهای همسایه خود رابطه‌ای دوستانه داشته باشیم.

او ادامه داد: در این تظاهرات می‌خواهیم که تنها پرچم عراق برافراشته شود و از هرگونه شعارهای حزبی و قومیتی خودداری شود و عکس هیچ کسی هم در دست نباشد و باید همه شعارها علیه اشغالگری باشد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *