ترامپ: هفته آینده شکست خلافت داعش را اعلام خواهم کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

ترامپ: هفته آینده شکست خلافت داعش را اعلام خواهم کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد احتمالا ظرف چند روز آینده، نابودی کامل “خلافت داعش” در عراق و سوریه به دست “ائتلاف غربی” را اعلام خواهد کرد.

بر این اساس ، ترامپ که در جمع نمایندگان ائتلاف به اصطلاح ضدداعش سخنرانی می‌کرد، گفت: «مبارزه با تروریسم، مبارزه‌ای مشترک است. ما این کار را با یکدیگر انجام می‌دهیم. هر کسی باید سهم خودش را ادا کند و کمک‌هایش را منصفانه ارائه دهد.»

وی افزود: «مطمئن باشید که ما هر کاری که لازم باشد را برای شکست ذره ذره اراضی داعش و تک تک نفرات آنها و دفاع از مردم کشورمان در برابر تروریسم انجام خواهیم داد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در این سخنرانی همچنین با یادآوری اینکه داعش خلافت خودخوانده‌اش را از دست داده تصریح کرد: «هیچ‌کس فکر نمی کرد انجام این کار به این سرعت، ممکن باشد.»

ترامپ گفت دو سال پیش، داعش بخش‌های زیادی از خاک سوریه و عراق را در اختیار داشت و اوضاع در آنجا آشفته بود.احتمال دارد ظرف هفته آینده اعلام شود که ائتلاف به سرکردگی آمریکا موفق شده داعش را به طور صد در صد در سوریه و عراق مهار کند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *