تراز سفر گردشگران خارجی به ایران مثبت شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، از سازمان میراث فرهنگری، صنایع دستی و گردشگری، طبق اعلام معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در هفت ماه نخست امسال ۴ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۵۰۹ سفر خروجی در برابر ۴ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۴۱۳ سفر ورودی به ثبت رسید که این آمار از تراز ۳۴۹۰۴ سفر مثبت حکایت دارد.

در گزارش  اکبر غمخوار آمده است: در مدت‌زمان مشابه پارسال، ۳ میلیون و ۶ هزار و ۵۵۸ سفر ورودی در برابر ۵ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۱۸۱ سفر خروجی، ترازی منفی ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۶۲۳ سفر ثبت‌شده بود.

همچنین در هفت ماه نخست سال ۱۳۹۵، ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۳۷۸ سفر ورودی در برابر ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۹۴۹ سفر خروجی داشیم که در آن مقطع زمانی تراز سفر کشور منفی یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۷۱ سفر بود.

بر اساس این گزارش، نخستین‌بار پس از ۳۵ سال در تابستان سال ۹۳ تراز مثبت گردشگری کشور مثبت شد، در آن زمان، به ازای یک‌میلیون و ۴۱۷ هزارنفری که از کشور خارج شدند، یک‌میلیون و ۴۹۷ هزار نفر به ایران آمدند و این موضوع ۸۰ هزار نفر مسافرت ورودی نسبت به سفرهای خروجی را نشان می‌داد.

این گزارش ضمن اشاره به کاهش سفرهای خروجی، یکی از دلایل مثبت برشدن تراز گردشگری کشور را افزایش نرخ ارز و ارزان بودن هزینه سفر به ایران اعلام کرده است.

در ادامه این گزارش، عضو جامعه تورگردانان ایران آورده است: برای آنکه تعداد «سفر ورودی» را به «گردشگر ورودی» تبدیل کنیم و میزان آن را افزایش دهیم، چهار فعالیت شامل تغییر تصویر ذهنی مردم دنیا نسبت به ایران، ساده کردن سفر به ایران، تبلیغات مناسب و پذیرش جوامع محلی درزمینهٔ پذیرش گردشگر خارجی را باید در دستور کار قرارداد.

در پایان این گزارش آمده است: تراز مثبت سفر ورودی به هر دلیلی باشد فرصتی است که باید آن را مغتنم شمرد و شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرد تا هم تعداد گردشگرانی که به ایران می‌آیند افزایش یابد و هم یک «گردشگر» ورود کرده از ایران به‌عنوان کشوری با مقاصد گردشگری فراوان بهره ببرد؛ اتفاقی که می‌تواند در چرخش چرخ اقتصاد کشور را نیز تسهیل کند.

انتهای پیام/۴۰۸۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *